Foto: AFP/Scanpix/LETA

“Mārsnēnos” atkal atklāti vairāki saslimšanas gadījumi ar Covid-19 1

Vairāki saslimšanas gadījumi ar Covid-19 atkal atklāti sociālās aprūpes centrā “Mārsnēni”, kur pirmo reizi tas tika konstatēts pērn maijā, aģentūrai LETA apstiprināja centrā saimniekojošās biedrības “Labāka rītdiena” vadītāja Evija Jēkabsone.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Lasīt citas ziņas

Patlaban viņa nevarēja pateikt konkrētu saslimušo skaitu, jo turpina apkopot informāciju par testu rezultātiem. Savukārt Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati liecina, ka Priekuļu novadā pagājušajā diennaktī ir reģistrēti 32 saslimšanas gadījumi ar Covid-19.

Jēkabsone stāstīja, ka šogad pirmo reizi darbinieku testēšana veikta 4.janvārī, kad visi bija Covid-19 negatīvi. 11.janvārī notikusi otra klientu un darbinieku testēšana un rezultāti ir pozitīvi gan darbiniekiem, gan klientiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Pirmais darbinieks par paaugstinātu ķermeņa temperatūru mani informēja 7.janvāra vakarā, otrs – 8.janvāra vakarā. Ņemot vērā, ka vīruss izplatās divas dienas pirms simptomu parādīšanās, tad protams darbinieki šajā laikā ir aprūpējuši klientus,” stāstīja biedrības “Labāka rītdiena” vadītāja.

Viņa uzsver, ka katrs aprūpes centra vadītājs dara visu, kas ir viņa spēkos, lai nesaslimtu ne darbinieki, ne klienti, taču vīrusa izplatību neizdodas ierobežot ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē.

Jēkabsone skaidro, ka darbinieki nedzīvo uz vientuļas salas, viņiem ir ģimenes locekļi, viņi brauc ar sabiedrisko transportu, kā rezultātā nav iespējams izsargāties no inficēšanās.

“Mēs rūpīgi darām visu iespējamo, kas ir noteikts algoritmā, taču rezultāts ir tāds, kāds ir,” atzina Jēkabsone.

Viņa ņēmusi vērā pavasara pieredzi, kad klients infekciju atveda, atgriežoties no slimnīcas, tādēļ tagad katru klientu, kas bijis ārstniecības iestādē vispirms ievieto izolatorā un tikai pēc vairākām dienām, kad tests ir negatīvs viņš var atgriezties savā istabā, sacīja Jēkabsone.

Runājot par Covid-19 antivielu eksprestestiem, ko tagad valsts iepirks centralizēti sociālās aprūpes namiem, Jēkabsone uzskata, ka tas jau ir vismaz kādu mēnesi par vēlu, taču neskatoties uz to viņa pieteikusi “Mārsnēniem” eksprestestus.

Vadītāja apstiprināja, ka iestāde ir pilnībā nodrošināta ar individuālajiem aizsardzības un dezinfekcijas līdzekļiem un to krājumus regulāri atjauno.

LETA jau ziņoja, ka pērn maija vidū Covid-19 masveida saslimšana tika konstatēta Priekuļu novada Mārsnēnos esošajā SAC “Mārsnēni”, ko apsaimnieko Amatas novada Skujenes pagastā reģistrētā biedrība “Labāka rītdiena”. Ar Covid-19 saslima teju pussimts aprūpes centra klientu un darbinieku.

Reklāma
Reklāma

“Mārsnēnu” telpās un teritorijā tika noteikts karantīnas režīms, ko atcēla tikai īsi pirms Jāņiem. Saslimušie klienti tika izolēti atsevišķā centra ēkas spārnā, savukārt saslimušie darbinieki atradās izolācijā savās dzīvesvietās.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.