“Esmu zvanījis policijai, ziņojot par dragreisu dzīvojamā rajonā!” Māris Rēvalds par braucēju un gājēju atbildību 30
Komentāru par satiksmes drošību Latvijas galvaspilsētā TV24 raidijumā “Preses klubs” sniedza “Veselības centrs 4” valdes priekšsēdētājs Māris Rēvalds. Viņš uzskata, ka atbildība jāuzņemas visiem satiksmes dalībniekiem – arī mazāk aizsargātajiem – gājējiem. Raidījumā Rēvalds arī pastāsta par bīstamām situācijām uz ceļa, ko pats pieredzējis.
“Var pārmest gan autobraucējiem, gan dažādu citu braucamrīku braucējiem un arī gājējiem, jo arī gājējiem jāsaprot, ka viņi nevar uzskriet uz gājēju pārejas, kā tas bieži notiek vai ārkārtīgi enerģiski mesties virsū, jo arī satiksmes noteikumos ir rakstīts, ka ir jāizvērtē, vai mašīnas spēs apstāties,” pauž Rēvalds.
Turpinājumā viņš atceras par gadījumiem no savas pieredzes: “Man divas reizes bijusi situācija, kad mani izglābusi tikai automātiskā bremzēšanas sistēma. Abos gadījumos gājēju pāreja, kurā nenormālā ātrumā uzbrauca, ārpus mana redzesloka esošs, velosipēdists pilnā klapē.”
Citā gadījumā “Veselības centrs 4” valdes priekšsēdētājs pat dzinies pakaļ, lai pajautātu, vai cilvēks tiešām grib būt orgānu donors.
Arī par pašiem autobraucējiem, kuri bieži vien ir ļoti pārgalvīgi, Rēvaldam ir, ko teikt: “Es vienreiz esmu zvanījis uz policiju un mēģinājis ziņot par dragreisu dzīvojamajā zonā, kur 30 km/h ierobežojumi, kur mammas brakā ar ratiņiem, mierīgi tiek taisīts klasiskais dragreiss. (..) Un policija mani diezgan rupji pasūtīja uz vienu vietu – kas ir, ko jūs, pilsoni, vispār gribat!”
“Pilsētas plānošana jāveic jēgpilni, respektējot visus satiksmes dalībniekus: gan kājāmgājējus, gan velobraucējus, gan autobraucējus. (..) Protams, ka mums ir vajadzīga kaut kāda gan braukšanas, gan iešanas kultūra un jāuzvedās kā normāliem cilvēkiem,” rezumē Rēvalds.