Marinētas reņģes ar lakšu svaigsieru un fazāna olu. Garšīgi! 0
Marinētas reņģes ar lakšu svaigsieru un fazāna olu
KĀ GATAVOT?
Reņģu filejas aplej ar marinādi (olīveļļa, sāls, pipari, citrona sula). Reņģes bauda tūlīt vai patur marinādē ne ilgāk kā 30 min.
Svaigsieru sablenderē ar lakšiem, pievienojot sāli un citrona sulu.
Fazāna olu ar visu čaumalu 64 grādus karstā ūdenī vāra 50 min (vistas – 60 min, paipalu olu – 40 min), pēc tam noņem čaumalu.
Koriandra un fenheļa sēklas katliņā apgrauzdē, pievieno ūdeni, uzvāra, pieber sāli un cukuru. Atdzesētu marinādi pārlej redīsiem, atstāj uz 12 h. No selerijas saknes izspiež sulu, uzvāra, izkāš. Ja ir, atšķaida ar zivju buljonu.
Lakšus sablenderē ar augu eļļu, pievieno sāli un citrona sulu, iegūstot lakšu eļļu.
Seleriju sulā iejauc lakšu eļļu, pievieno sāli un citrona sulu.
Prir tulkojumā no seno skandināvu valodas nozīmējot “trīs”. Lielā mērā tāpēc, ka jaunajam restorānam, kas maija sākumā vēra durvis Vecrīgā līdzās Rīgas Krievu teātrim, ir trīs īpašnieki – Mārtiņš Sirmais, Ēriks Dreibants un Juris Dukaļskis –, tas nosaukts par “3 prir”. Otrs iemesls – gatavojot maltīti, pavāri izmanto ziemeļniekiem raksturīgus produktus. Godā ceļ ne tikai Latvijā audzēto un ražoto, bet arī meža veltes, kurām līdz šim nebija ierādīta pienācīga vieta. Šefpavārs JURIS DUKAĻSKIS stāsta, ka restorāna ēdienkarte ir sezonāla, tāpēc mainīga. Pavārs ik rītu dodas uz tirgu un iegādājas svaigus Latvijas produktus, kas “iekrituši acīs”, – vienu dienu vēja zivis vai asarus, otru dienu, piemēram, teļu astes, un atkarībā no tā arī veido dienas piedāvājumu. Pārējos produktus uzņēmums pērk no zemnieku, tajā skaitā bioloģiskajām, saimniecībām.