Rolfings 0
Tā ir ķermeņa terapijas metode, kas pamatojas uz atziņu, ka nepareiza stāja var radīt iekšējo orgānu darbības traucējumus. Lai saglabātos vertikāls ķermeņa stāvoklis, organisms cenšas kompensēt nepareizo slodzes sadalījumu, veidojot jaunus mugurkaula izliekumus. Rolfinga mērķis ir palīdzēt ķermenim atgūt līdzsvaru. To var uzskatīt par dziļās masāžas veidu, bet vienlaikus par mācību, kā pareizi kustēties. Ar tā palīdzību iespējams novērst nepareizu locītavu noslogojumu un audu pārslodzi. Šī ārstēšana var būt arī nedaudz sāpīga, taču uzlabo muskuļu elastību, mazina audu pietūkumu un sāpes, atjauno locekļu kustīgumu.
Atšķirībā no tradicionālās masāžas rolfings ietekmē galvenokārt nevis muskuļus, bet fascijas – blīvos saistaudus, kas pārklāj atsevišķus muskuļus un to grupas. Sākotnēji šo metodi izmantoja galvenokārt hronisku kustību aparāta kaišu gadījumos, bet mūsdienās to praktizē arī, lai uzlabotu stāju, atbrīvotos no hroniska sasprindzinājuma un graciozāk kustētos.
Rolfinga seansu veido individuāli katram pacientam. Vispirms speciālists novēro, kā klients kustas, sēž un stāv. Nereti veic arī fotouzņēmumus, lai pacientu varētu precīzāk informēt par viņa stāju un kontrolēt procedūru norises gaitu.