Reklāmfoto

Manu Kačē bungu ainavas
 0

28. maijā Rīgā, Lielajā ģildē, uzstāsies visā pasaulē pazīstamais bundzinieks, daudzu slavenu mūziķu sesiju muzikants Manu Kačē. Rīgā izcilais mūziķis uzstāsies kopā ar džeza grupu un iepazīstinās ar paša vārdā nosaukto jauno albumu.


Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
“Esmu mazliet šokā” – Jāņa Timmas draugs publicē saraksti, kas, viņaprāt, apstiprina faktu, ka viņam kāds “palīdzējis” aiziet no dzīves
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Krievijā strauji aug pieprasījums pēc kādas preces – pērn pārdoti vairāk nekā 16 miljoni iepakojumu
Lasīt citas ziņas

Dažkārt M. Kačē (1958), Kotdivuāras izcelsmes franču mūziķi, sauc par aizmirsto varoni. Viņš reti parādās uz glancētu mūzikas žurnālu vākiem, taču viņš ir ārkārtīgi populārs starp slaveniem mūziķiem, kas visi kā viens atzinuši viņa galveno talantu – savos ritma zīmējumos prasmīgi, muzikāli, ar stilu un kaisli jaukt dažādus muzikālus stilus. Klausoties bundzinieka partijas, klausītāji nereti ar pamirušu sirdi gaida, kad viņš nākamo reizi uzsitīs pa bungām. Taču uzminēt to nav iespējams, jo viņš nemuzicē sinhroni ar pārējiem muzikantiem, tomēr vienmēr uzsit tieši tad, kad vajadzīgs, tādējādi ienesot muzikālu harmoniju.

M. Kačē stilu grūti salīdzināt ar citiem bungu spēles autoritāšu rokrakstiem. Tas pārsvarā balstās viņa muzikalitātē. Stāsta, ka viņš spēlējot notis tā, it kā gleznotu ainavu, – viņa krāsas ir skaņa, otu vietā bungu vālītes, bet bungu komplektu viņš izmanto kā krāsu paleti. Tāpat kā gleznojot, viegli otas triepieni ir nozīmīgi kontrasta veidošanā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpēc viņam patīk izmantot “splešus”, lai piešķirtu krāsu savai spēlei. “Jau sen uzskatu, ka sitaminstrumenti jāizmanto kā melodisks instruments tāpat kā klavieres. Pateicoties manai izglītībai (klasiskās perkusijas), es pārvaldu stilu, kas ir netradicionāls. Dodu priekšroku melodijas izcelšanai,” savu spēles manieri raksturo pats mūziķis.

M. Kačē starptautiskā karjera sākās ar Pītera Gabriela uzaicinājumu ierakstīt albumu “So”. Tieši tad, 80. gados, Manu pamanīja tā laika slavenie popa un roka izpildītāji un kopš tā brīža viņš ir ierakstījis albumus un uzstājies kopā ar Stingu, “Dire Straits”, “Tears for Frears”, Polu Jangu, Džo Satriani, Janu Garbareku un daudziem citiem. Bet Manu nodarbina sevi arī pats, tikko rudenī iznācis viņa ceturtais džeza albums prestižās kompānijas ECM paspārnē, nesot vienkāršo nosaukumu “Manu Katche”. Albuma sakarā mūziķis izteicies, ka nekas cits nedod tādu piepildījumu, kā dzirdēt savas dziesmas grupas izpildījumā.

Albumā Manu bungas skan īpaši delikāti, tembrāli niansēti, kopā ar viesmūziķu saksofonu, trompeti, “Hammond” ērģelēm un citiem instrumentiem, tomēr arī šajā fonā Kačē bungas turpina izklausīties kā neliels, smalks bungu orķestris.

No mazā Francijas stūrīša albuma kompozīcijas to autora un kompanjonu dzīvajā izpildījumā ceļo koncertturnejā Eiropā, un tāpat kā koncertos tur, arī Rīgā kopā ar M. Kačē uzstāsies izcili mūziķi – britu džeza pianists Džims Vatsons, norvēģu saksofonists Tore Brunborgs un itāļu trompetists Luka Akvino.

 

VARBŪT NODER

Laiks – 28. V 19.00.

Vieta – Lielā ģilde.

Biļetes – “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilsuserviss.lv.

Cena: Ls 10 – 27.

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.