Foto – Shutterstock

Iegūšana un pieņemšana 0

Lai iegūtu mantojumu, visiem mantiniekiem jāsagaida tā atklāšanās. Ar aicinājumu mantot rodas vienīgi iespēja kļūt par mantinieku, bet mantojuma iegūšanai vēl vajadzīgs, lai aicinātais izteiktu savu gribu pieņemt mantojumu. Neviens nav spiests pieņemt mantojumu – katrs var to pieņemt vai atraidīt. Vēlēšanos pieņemt mantojumu var izteikt vai nu noteikti (mutiski vai rakstiski), vai arī klusējot – ar tādu darbību, ko var iztulkot vienīgi tā, ka persona atzīst sevi par mantinieku.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
7 brīnumēdieni! Pārtikas produkti, kuru regulāra iekļaušana ēdienkartē kavē ādas novecošanos
Lasīt citas ziņas

Ja kāda persona atzīst testatora pēdējo gribu un veic darbības, kuras attiecas uz mantojuma atstājēja apbedīšanu vai kuru mērķis ir tikai uzglabāt, uzturēt un noskaidrot mantojumu, tas vēl nenozīmē mantojuma pieņemšanu. Tas pats attiecas uz situāciju, ja mantojums tā atklāšanās laikā paliek mantot aicināto personu faktiskā valdījumā, kuras līdz mantojuma atstājēja nāvei dzīvojušas ar viņu vienā kopīgā saimniecībā.

Ja uzaicinājuma nav bijis, sava griba pieņemt mantojumu jāizsaka gada laikā, skaitot šo termiņu no mantojuma atklāšanās dienas, ja tas atrodas faktiskā valdījumā, bet pretējā gadījumā – no ziņu saņemšanas laika par to, ka mantojums atklājies.

SVARĪGI

CITI ŠOBRĪD LASA

Ar mantojuma pieņemšanu un iegūšanu visas mantojuma atstājēja tiesības un saistības pāriet uz mantinieku. Piemēram, ja mirušajam būs bankā ieķīlāts dzīvoklis un jūs šo mantojumu pieņemsiet, kredītu nāksies atmaksāt.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.