Raksturs un audzināšana. Angļu seters ir enerģisks suns ar spēcīgi izteiktu medību dziņu un instinktiem. Tajā pašā laikā viņš ir apveltīts ar ļoti maigu, sentimentālu raksturu. Seteram ir raksturīga liela mīlestība pret cilvēkiem, rotaļīgums un vēlēšanās būt noderīgam. Šie suņi ir emocionāli, un tas jāņem vērā arī audzināšanā. Seters ik brīdi vēlas būt pēc iespējas tuvāk saimniekam un ģimenei. Valstīs, kur šos suņus aktīvi izmanto medībās, piemēram, Spānijā un Itālijā, viņus tur voljeros. Vienam medniekam vienmēr ir vairāki suņi, un tas sadzīvošanai telpās nav īsti ērti. Pie tam tur ir cita kultūra un klimats. Taču, lai kā un kādiem mērķiem – medībām vai vaļaspriekam – suns tiktu turēts, viņš tik un tā ir uz cilvēku orientēts. Viņam ir vajadzīga apmācība, uzmanība un rotaļas. Seteriem, kas dzīvo mājās ģimenes kompanjona statusā, noteikti jāsniedz iespēja kaut reizi dienā kārtīgi izskrieties, citādi neiztērētā enerģija, īpaši kucēna un pusaudža vecumā, pārvērtīsies destruktīvās izpausmēs. Diez vai kādam gribētos, lai mājās tiek iznīcināti apavi, mēbeles, grāmatas. Ne visi suņi ir grauzēji. Tas ir zināmā mērā atkarīgs no rakstura un temperamenta, taču pastaigu un nodarbību trūkums var veicināt šādu niķu rašanos. Kārtīgi izstaigājies un paēdis seters mājās atpūtīsies un uzvedīsies godīgi. Protams, no pašām pirmajām dienām jāmāca kucēnam sociālās un mājas sadzīves noteikumi. Kas ir un kas nav atļauts, kā jāreaģē uz kaķiem, citiem mājdzīvniekiem un svešiem suņiem, kā jāuzvedas sabiedrībā. Pret nepazīstamiem ļaudīm anglis sākumā var izturēties nedaudz aizdomīgi, bet, ja viss ir kārtībā, tūdaļ piedāvās slapjas bučas, savu sirdi un ķepas (visas četras) un visbeidzot labprāt iekāps klēpī, ja vien viņam ļaus tādu vaļību. 0
Agrai socializācijai ir liela nozīme. Enerģisks un emocionāls suns ir ļoti jūtīgs, ja to nobiedēs, nodarīs pāri, viņš var kļūt bailīgs. Seters jau agrā bērnībā jāiepazīstina ar visām cilvēku dzīves parādībām, piemēram, ar svešiem suņiem, transportu, lietussargiem un skārda spaiņiem. Ļoti prātīgi jāpārbauda, vai suns nebaidās no blīkšķiem. Nopērciet mazos gaisa baloniņus, piepūtiet un lai spēlējas. Pēc katra pārplīsuša baloniņa, kas kucēnam izraisījis nevis bailes, bet jautrību, uzcienājiet viņu ar ko gardu. Lai viņš zina, šāviens – tas ir labi!
Medībām paredzētos kucēnus paralēli pamata paklausības apmācībai, kas būtu jāsāk jau divos mēnešos, var iepazīstināt ar medījumu. Setera uzdevums laukā, mežā vai krūmājā ir maksimāli ātri sameklēt to, iespējams, vienīgo putnu. Tas nozīmē, ka sunim ir jākustas daudz, ļoti ilgi un ātri. Tam ir nepieciešama augsta motivācija un azarts. Saimniekam, kurš suni sit un lamā, seters īsti nestrādās. Tādēļ stingra trenēšanas tehnika, drastiski sodi nederēs nekādā gadījumā! Tikai rotaļā, tikai ar labu, īpaši pirmajā dzīves gadā. Pārlieka pamata paklausības komandu iekalšana sabremzēs suni, un atgūt viņa azartu un brīvā skrējiena izjūtu būs grūti. Pirmā iepazīstināšana ar putnu (paipalu, balodi) var notikt jau divu triju mēnešu vecumā. Trenera galvenais uzdevums ir noturēt kucēnu, lai viņš nemetas virsū putnam pēc savas iniciatīvas, lai stāv stājā, cik vien mazās ķepiņas tur. Pēc tam var putnu nobiedēt un vienlaikus ar komandu palaist suni. Šo vārdu, šo komandu mednieks izmantos pēc tam, medībās, kad būs pielādējis ieroci, sagatavojies šāvienam un vajadzēs pacelt paslēpušos putnu.
Rotaļas ar mantām iemācīs mazajam seteram nēsāt priekšmetus. Ja pastaigas laikā viņš nesīs saimniekam kaut ko – un tas var izrādīties arī sapuvis kauls –, noteikti dāvana jāpaņem un suns jāslavē. Pēc tam var izmantot puļķus ar pietītām pīļu vai fazānu spalvām. Medību sezonā jāsāk mācīt beigta putna nešanu. Jo vairāk darba ieguldīs mednieks, jo labāku palīgu iemantos.
Jāsaka gan, ka seteri līdz apmēram trīs gadiem ir totāli kucēni! Pēc tam galvā viss sakārtojas un ieguldītās zināšanas tiek liktas lietā. Darbā ir mazāk muļķošanās, liekas skraidelēšanas, suns iemācās sadalīt un taupīt enerģiju. Vārdu sakot, pirmie pāris gadi būs tie grūtākie, toties setera dzīvesprieks, pozitīvais raksturs, gatavība strādāt un atdeve gandarīs cilvēku par visām ieguldītajām pūlēm, laiku un sviedriem.