Foto – Shutterstock.com

Faraonu nagu glabātāji un karavīri ar krāsainiem nagiem. Īss ieskats manikīra vēsturē 0

“Cilvēkā visam jābūt skaistam: gan sejai, gan drēbēm, gan domām” – apgalvoja klasiķi, pavisam aizmirstot par rokām. Vārds “manicure” tulkojumā no franču valodas nozīmē speciālo roku kopšanu. Šodien šis vārds ir viens no tiem, kuru bieži vien lieto ne tikai sievietes, bet arī vīrieši.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Manikīra rašanās vēsture aizsākās senā pagātnē un ilgst jau vairāk par 3000 gadiem. 1964. gadā Ēģiptē veikto arheoloģisko izrakumu laikā tika atrastas kapenes ar faraona, kas dzīvojis 2400 gadus pirms mūsu ēras, svītas mūmijām. Sarakstos šie cilvēki norādīti kā “Faraona nagu glabātāji un meistari” vai – manikīristi. Turklāt, arheologi atrada arī manikīra komplektus, kas tika izmantoti 3200 g.p.ē.

Senajā Ēģiptē krāsas izvēlei nagu krāsošanai bija hierarhisks raksturs. Tā imperatora ģimenes piederīgie vai tie, kas aizņēma augstu vietu sabiedrībā audzēja garus nagus, un krāsoja tos spilgtās un pamanāmās krasās. Savukārt vergiem tolaik bija atļauti bālos un neuzkrītošos toņos nokrāsoti un īsi nogriezti nagi. Laku vietā izmantoja augu krāsvielas. Īpaši populārs līdzeklis nagu krāsošanai bija henna.

CITI ŠOBRĪD LASA

Austrumu sievietes ievadīja augu krāsvielas naga augšanas zonā, ikdienā mokot sevi ar sāpīgu un bīstamu procedūru. Senajā Grieķijā manikīra meistari nekad neaizkrāsoja nagu alveolas, identificējot to ar Mēnesi. Vecticībnieki vēl šodien uzskata, ka viņu burvji caur nagiem savienojas ar gariem un griezt tos vajadzētu tikai ceturtdien.

Senajā Ķīnā krāsu nagiem izgatavoja no vaska, olu baltuma, želatīna un gumiarābika.Pirms 600 gadiem ķīnietes deva priekšroku zelta vai sudraba nagu krāsai. Min dinastijas laikos nagus krāsoja jau ar melnu vai sarkanu krāsu, bet vēlāk sāka uzlikt uz pirkstgaliem zelta vai sudraba uzgaļus garo nagu veidā.

Nagu garumam arī ir sava vēsture. Visos laikos gari nagi bija augstāko slāņu privilēģija. Ķīnieši audzēja ļoti garus nagus. Viņi uzskatīja, ka rokās ar tādiem nagiem ir koncentrēta bagātība un vara.

Senajos laikos manikīram nebija atšķirības dzimuma ziņā. Krāsaini nagi bija arī viens no Asīrijas karavīru atribūtiem: pirms kaujas tie grieza matus, krāsoja nagus un lūpas.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.