Austrumu medicīnas ārsts: nepadoties troksnim
 1


Ja kāds dzird troksni, mūziku, skaņu vai balsis, kuru nav, vairākums speciālistu to uzskata par psihisku novirzi, taču daži psihologi – par individuālu realitāti.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

Bieži trokšņa iemesls ir izmaiņas mugurkaula kakla daļā, kas nereti piemeklē tos, kuri daudz sēž pie datora un maz kustas. Jo stīvāki spranda muskuļi, jo troksnis mēdz būt skaļāks. Turklāt tā frekvence un raksturs var mainīties, piemēram, šodien tas atgādina traktora rūkoņu, rīt – sīcošu tējkannu. Toties tinnitus gadījumā tas ir stabilāks.

Ja, pamasējot trigera jeb sāpīgos punktus uz galvas un kakla, kā arī to, kas atrodas zem pakauša bedrītē, kur beidzas galva un sākas kakls, pretēji pulksteņa rādītāja virzienam, skaņa mainās, tas liecina, ka vaina meklējama šeit. Toties tinnitus gadījumā, vingrojot un masējot aktīvos punktus, drīzu izmaiņu nebūs.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Daudzi ārsti teic, ka ar šo kaiti jāprot sadzīvot, taču nemāca – kā. Pasakot, ka pie tā jāpierod, ir grūti ārstēt. Nevajag padoties, tādēļ regulāri jāvingro,” mudina Austrumu medicīnas ārsts Igors Kudrjavcevs. Pēc cik ilga laika būs jūtams uzlabojums, atkarīgs no tā, cik pacients ir uzmanīgs pret savu ķermeni, vai spēj ātri uztvert un pieņemt jaunu informāciju.

Ieteikumi


Apsēsties uz rokām un turēt galvu taisni, taču tā, lai zods būtu tuvu kaklam. Ieelpojot un nekustinot plecus, maksimāli pagriezt galvu uz vienu pusi, bet izelpā uz otru pusi. Tā atkārtot trīs reizes.

Ja trokšņa iemesls ir spranda problēmas, palīdzēs vingrinājums Vilka ausis. Vajag ērti apsēsties, paliekot zem sēžamvietas plaukstas, lai pleci nevirzītos uz augšu. Galvu turēt taisni, atslābināt košanas muskuļus un muguru. Ieelpot caur vēderu, izelpā iedomājoties, ka izpūšam visu gaisu caur galvas augšējo punktu, kas atrodas vidū. Vienlaikus, cik vien iespējams, stiept galvu pret debesīm, iztēlojoties savas ausis kā vilkam. Vingrinājumu atkārtot vismaz trīs reizes vienā piegājienā.

Sildīt nieres (atrodas mugurpusē, kur beidzas ribas), masējot vai arī tikai uzliekot tām rokas un domājot, ka tās smaida, lai uzlabotu asinsriti. Pēc ķīniešu ieskata, troksnis ausīs var rasties tāpēc, ka nieru meridiānā trūkst vai arī ir pārāk daudz enerģijas. Svarīgi šo paņēmienu lietot regulāri. Visdrīzāk, troksnis uzreiz nepāries, taču pēc dažām dienām mainīsies.

Galvas un plecu muskuļu atbrīvošanai izdarīt vingrinājumu Galva vēderā. Ērti apsēsties, pievērt acis un iedomāties, kā ieelpotais gaiss izplatās visā vēderā, bet pēc tam iztēloties, ka tajā ir visa galva.

Reklāma
Reklāma

Izmeklējumu kopums


Ja trokšņi ausīs ilgi nepāriet, vispirms pārbauda ausis – vai tajās nav sēra korķu, vai ir vesela bungplēvīte, vai vidusausī nav iekaisuma un šķidruma. Ārstam jāzina, vai nav bijis hroniska vidusauss iekaisuma vai citu ausu slimību, vai nav bijušas galvaskausa, sejas un žokļu traumas.

Katram, kurš dzird troksni bez reāla avota, nepieciešama dzirdes pārbaude – audiogramma, nosakot klusāko skaņu, kuru iespējams uztvert, un pasliktinātas dzirdes gadījumā noskaidrojot problēmas cēloni.

Ikvienam, kam ausīs skan dažādas skaņas, jāveic magnētiskā rezonanse iekšējai ausij, lai pārliecinātos, vai dzirdes nervā nav audzēja.

Jāizmēra asinsspiediens, jānosaka cukura un hormonu līmenis asinīs.

Vajag veikt mugurkaula kakla daļas rentgena uzņēmumu.

Nepieciešama doplerogrāfija galvas un kakla asinsvadiem, lai pārbaudītu asins plūsmu, vai tajos nav aneirismas (paplašinājuma) un holesterīna nogulšņu, kas kairinātu nervus un radītu trokšņa izjūtu.

Vairums slimnieku, iekams nav bijuši pie ārsta, dzīvo bailēs, ka sajuks prātā vai zaudēs dzirdi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.