Mančestras spridzeklis bijis projektēts maksimālu postījumu nodarīšanai 1
Spridzeklis, kas pirmdienas vakarā tika izmantots terorakta sarīkošanai Lielbritānijas pilsētā Mančestrā, bija spēcīga bumba ar uzmavu un skrūvju šrapneli, kuras bija pedantiski sakārtotas maksimālu postījumu nodarīšanai, liecina fotogrāfijas, kuras publicētas amerikāņu laikrakstā “New York Times”.
Laikraksts publicēja astoņus ekskluzīvus fotouzņēmumus, kuru avots nebija norādīts, bet kas acīmredzot ir policijas uzņemtas fotogrāfijas no Mančestras arēnas, kur spridzinātājs pašnāvnieks noslepkavoja 22 cilvēkus ASV popdziedātājas Arianas Grandes koncerta noslēgumā.
Notikuma vietā nofotografēto dažādo elementu sākotnēja analīze vedina uzskatīt, ka terorists pašnāvnieks Salmans Abedi nesis “improvizētu spridzekli, kas izgatavots apdomīgi un rūpīgi” un bija paslēpts mugursomā vai vestē, ziņoja laikraksts.
Fotogrāfijas vedina uz domām, ka spridzinātājam pašnāvniekam vai iespējamai komandai, kas viņam palīdzējusi, bijis tālvadības detonators kā rezerves variants rokas detonatoram, kas tika atrasts notikuma vietā.
Upuru līķu un paša spridzinātāja mirstīgo atlieku novietojums liecina par spēcīgu ātrdarbības spridzekli, kurā bija rūpīgi un vienmērīgi sakārtots šrapnelis.
Attēlos ir redzamas zilas mugursomas driskas, metāla skrūves un uzmavas, spēcīgas baterijas atliekas un rokas detonators ar vadiem. Šajā detonatorā ir arī neliela mikroshēma, kas var būt saistījusi to ar rezerves detonācijas sistēmu.
“Šāda dublēšana var būt devusi spridzinātājam vai šūniņai vairāk nekā vienu iespēju ierīces uzspridzināšanai un vedina pieņemt, ka šis spridzeklis nebija tik vienkārši projektēts kā daudzas teroristu ierīces, kas bieži ir pavirši izgatavotas un pakļautas kļūmei vai nejaušības efektam,” vēstīja laikraksts.