Mana draudzene – hologramma 0
Seksa rotaļlietu un piederumu tirgus apjoms pasaulē ir aptuveni 15 miljardi dolāru gadā, un tehnoloģisku jauninājumu parādīšanās var to paplašināt, raksta avīze “The Independent”.
Daži uzskata, ka tehnoloģiski jauninājumi atvieglos un veicinās intīmās attiecības, bet citi spriež, ka tehniskais progress šajā jomā ir mēģinājums aizvietot cilvēciskos sakarus ar paļaušanos uz mašīnām.
Tehnoloģijas modernizē “dienesta romānus”
Nākotnē mīlnieki, kas atrodas tālu viens no otra, varētu gūt apmierinājumu virtuālā realitātē, kas radīta ar augsto tehnoloģiju starpniecību. Septembrī Londonā jau vairākus gadus notiek sarīkojums “The FutureFest”, kur interesenti var iepazīties ar jaunākajiem tehnoloģiskajiem atklājumiem intīmo attiecību jomā. Pēc partneru DNS analīzes un algoritmu testa tiks izraudzīti atbilstošākie pāri, ņemot vērā izskatu, veselību un izglītību, un veiksminieki iepazīsies hologrammas formātā. Jau ir izveidota tehnoloģija, gan ļoti dārga, kas var ievietot jūsu partnera hologrāfisku versiju jūsu istabā. Eksperti uzskata, ka pēc pāris gadiem varētu būt izveidota lētāka aparatūra, kas ļaus jums saskandināt glāzes ar partneri tūkstošiem kilometru attālumā. Ja daudzas sadzīves ierīces var darbināt internetā, kāpēc tam nepieslēgt arī seksa dzīvi? Eksperti paredz implantu un citu ierīču izveidošanu, kas dos iespēju mīlniekiem sūtīt viens otram erotiskus pulsus jebkurā laikā, modernizējot “dienesta romānus”.
Orgasms caur internetu
Gisleina Bodingtone, nodaļas “Nākotnes mīlestība” kuratore izstādē “The FutureFest”, intervijā “The Independent” stāsta: “Mūsu mērķis ir dot ieskatu tehnoloģijās, kas vēl nav pieejamas, bet tiks izveidotas pēc pārdesmit gadiem un paplašinās apvāršņus.” “Mūsu pirmā tikšanās vai kontakts ar cilvēkiem var notikt ar hologrammu vai paverot virtuālo logu jūsu drauga guļamistabā. Mainīsies arī veids, kā mēs sniedzam baudu viens otram – ja mēs varam sūtīt e-pasta vēstules, kāpēc ne ierosināt vienam otru? Tiek izstrādātas tehnoloģijas, kas tīmeklī savienos mūsu ķermeņus no iekšienes,” saka Bodingtone. Viņasprāt, Britānijā cilvēki ir kļuvuši atbrīvotāki, kad ir runa par seksa rotaļlietām, kuru pielietošanas jomu paplašina jaunās tehnoloģijas. Tehnoloģiskie jauninājumi šajā jomā var dot iespēju tuvībai cilvēkiem, kas dažādu iemeslu dēļ nevar būt kopā. Ir izstrādātas iekārtas, kas raida partnera sirdspukstus nelielā skaļrunī zem spilvena, vai seksa rotaļlietas, ko var darbināt no attāluma ar viedtālruņa pieliktni. Eksperti mēģina izveidot implantus, kas aktivizētos, vienam partnerim domājot par otru. Seksa rotaļlietas tiks veidotas no gēla, kas satur mikroskopiskus robotus, ko katrs partneris izvieto erogēnajās zonās abpusējai stimulācijai, nanobotiem saņemot instrukcijas ar interneta starpniecību. “Gēls dod jums iespēju izjust otra orgasmu un to spēcināt. Pagaidām tas ir nākotnes jautājums, bet šajā jomā jau ir iestrādes,” saka Bodingtone. Viņasprāt, tas varētu palīdzēt izjust tuvību un saglabāt attiecības, ja kāds no partneriem atrodas ilgstošā prombūtnē.
Tehnoloģiskie jauninājumi cilvēcisko attiecību jomā ir cieši saistīti ar ētikas un morāles jautājumiem, brīdina pētnieki. Kritiķi pauduši bažas, ka jau tiek prognozēta robotu – prostitūtu izveidošana līdz šā gadsimta vidum, kas varētu mudināt cilvēkus nepūlēties ar personisku attiecību uzturēšanu. Vēl nopietnākas bažas izraisa jauno tehnoloģiju izmantošana noziedzīgos nolūkos. “99% cilvēku grib nodoties pozitīvai un aizraujošai seksa dzīvei,” ir pārliecināta Bodingtone. “Taču sabiedrībai ir jānosaka noteikumi, kā cilvēkiem jāuzvedas virtuālajā pasaulē. Seksualitātes tumšā puse paliks, un mums jāiesaistās nopietnā diskusijā par ētiku un uzvedības noteikumiem.”