“Man bija saruna ar vienu pedagoģi, nu šausmīga saruna.” Šadurskis par pedagogu izglītotību 176
Kanāla TV24 raidījumā “Preses klubs” par izglītības kvalitāti un pedagogu izglītotību diskutēja Iveta Ķelle, Latvijas Ģimenes plānošanas un seksuālās veselības asociācijas “Papardes zieds” valdes priekšsēdētāja, un Kārlis Šadurskis, 13.Saeimas deputāts (JV), bijušais izglītības un zinātnes ministrs
Ķelle teica, ka viņa kā reāliste, apskatoties programmu “Skola 2030”, kas ir balstīta kompetenču izglītībā un ir ļoti laba pieeja, secinājusi, ka, piemēram, seksualitātes tēmas trajā esot jāmeklē ar palielināmo stiklu.
Tāpēc viņa uzskata, ka vecākiem ir jābūt aktīviem, ka viņiem būtu jāsaprot, ka šī tēma ir ļoti aktuāla bērniem. Tāpat viņai esot tāda cerība, ka Latvijā varētu līdzīgi kā Lielbritānijā vecākiem un nevalstiskajām organizācijām kopīgiem spēkiem izcīnīt, ka visās skolās ir veselīgu attiecību mācību priekšmets.
Šadurskis sāka ar nelielu atkāpi par to, ka savulaik pie stacijas tuneļiem esot tirgoti “draiski žurnāli”, un bērns, kurš ieraudzījis to žurnālu vākus, jautājis vecmāmiņai, “kāpēc visas tās tantes ir plikas?”. Vecmāmiņa nezinājusi, ko teikt, un atbildējusi, ka viņām ir karsti.
Tāpēc Šadurskim šķiet, ka ļoti svarīgs punkts ir pedagogu izglītībā, jo viņš nekad nemācēšot izstāstīt to, ko viņš pats nesaprot, kur viņš nejūtas ērti.
Šadurskis padalījās ar kādu gadījumu no savas pieredzes.
“Man bija saruna ar vienu pedagoģi, nu šausmīga saruna. Runa bija par vakcinēšanos. Viņa saka – nē, es nevakcinēšos, es vēl esmu jauna, es gribu dzemdēt. Un visiem taču zināms, ka vakcīna izmaina DNS. Nu zeme atveries!”, stāstīja Šadurskis, paužot sašutumu par to, ka “tas ir pedagogs, kas māca bērnus.”
Ķelle piebilda, ka viņai ir zināms, ka pedagoģijas studijās neesot neviens priekšmets, kurā būtu aplūkota seksualitāte. Arī cilvēkiem, kas tiek gatavoti par sociālajiem darbiniekiem, neesot nekādu priekšmetu šajā tēmā.
“Pedagogiem nav zināšanas, sociālajiem darbiniekiem nav zināšanas. Tad nu bērni paši kaut ko meklē, vecāki kaut ko paši meklē,” situāciju raksturoja Ķelle, piebilstot, ka jāņem vērā, ka sociālajos tīklos un citās vietnēs, kurās bērni pavada savu laiku, seksualitātes tēma ir pārstāvēta pamanāmi.