Kā ar imūnsistēmas rūdīšanu? 0


Dzirdēts apgalvojums, ka slimošana bērnam ir pat vajadzīga, jo tā imūnā sistēma mācās cīnīties ar baciļiem un kļūst aizvien spēcīgāka. Daktere tam piekrīt tikai daļēji: “Tā ir, bet, ja rodas komplikācijas, kā plaušu karsonis, bronhīts vai vidusauss iekaisums, tā vairs nav imunitātes trenēšana. Tā jau ir imunitātes novešana.”

Reklāma
Reklāma
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Lasīt citas ziņas

Meikšāne skaidro, ka divu gadu vecumā bērna socializēšanai un imunitātes trenēšanai pilnībā pietiek ar iešanu sabiedrībā, tikšanos ar citiem bērniem, pulciņu apmeklēšanu. “Tāpat bērns komunicē un tāpat dabū kādu vīrusu. Bet tas ir ar pozitīvām emocijām, tāpēc viņš neslimo ar komplikācijām. Jā, viņam ir klepus, bet mēs nenovedam viņu līdz antibiotiķiem,” tā Meikšāne. Mazais divgadnies vēl visbiežāk nav gatavs bez mammas palikt dārziņā visu dienu.

Ārste stāsta, ka vecākiem bieži vien ir maldīga pārliecība, ka bērnam ļoti patīk spēlēties ar citiem bērniem un viņš ir gatavs bērnudārza gaitu sākšanai, lai gan tā nemaz nav. “Jā, divgadniekam patīk ar bērniem, bet parasti ar piebildi – kamēr blakus ir mamma vai tētis. Tad, kad viņš konstatēs, ka mamma vai tētis nav blakus, viņam vairs nepatiks ar bērniem. Viņš, protams, grib socializēties, bet viņš visu laiku meklē aizmuguri. Ja audzinātāja spēj nodrošināt šo aizmugures sajūtu, viss ir kārtībā.” Meikšāne piebilst, ka audzinātāja gan parasti nespēj veltīt nedalītu uzmanību katram bērnam grupiņā, tad droši vien būtu jābūt vienai audzinātājai uz katriem četriem, pieciem bērniem.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Arī emocionāli nenobriedis bērniņš, protams, ar laiku pieradīs dārziņā, bet tas būs ar nolemtības izjūtu, jo viņam jau nekas cits neatliek. Jā, es zinu, ka man ir jāiet, kaut arī man tik ļoti gribas mājās, man tik ļoti gribas pie tevis, mammīt. Man tur nepatīk, bet es pacietīšos,” bērna izjūtas mēģina ieskicēt ārste. “Un, ja ir šādas izjūtas, viņš, protams, slimos.” Meikšāne aicina vecākus vērot, kā bērns reaģē uz bērnudārza gaitu uzsākšanu, un novērtēt, vai šāda emocionāla slodze mazajam netiek uzkrauta pārāk agri.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.