Foto – LETA

Malku atvedīs, māju saremontēs?
 0

Priekšvēlēšanu laiks nu ir jāizmanto. Tagad pašvaldību vadītāji visu izpilda. Es pati visus šos gadus gāju ar lūgumu, lai palīdz iegādāties lētāku malku. Nekādas reakcijas. Jātiekot pašai galā ar visu, nerunājot par mājas remontēšanu. Ja nu galīgi netiekot galā, lai tad māju ar visu prāvo zemesgabalu atdodot domei, tad iedošot istabiņu pansionātā.

Reklāma
Reklāma

 

“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

Turpretī tagad, pirms vēlēšanām, iet kā pa sviestu. Nebiju vēl mājās pārnākusi, kad jau maisiņš ar malku rūca pie vārtiem. Solīja arī, ka samazināšot zemes un mājas nodokli, palīdzēšot pie mājas remonta. Tā ka, ļautiņi, izmantojiet šo laiciņu savā labā! 
Līze Kārkliņa

 

 

Lai arī Līze Kārkliņa ir vēstules autores pseidonīms, zinām, ka rak
stītāja dzīvo Ogrē, kur pilsētas dzīvi jau vairākus gadus vada Ogres novada pašvaldības priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs (“Ogres novadam”). Vai iedzīvotājiem tiešām ir pamats uzskatīt, ka priekšvēlēšanu laikā ir vieglāk sarunāt sociālo palīdzību? “Es strādāju neatkarīgi no tā, ir vai nav priekšvēlēšanu laiks,” apgalvo E. Bartkevičs. Pats personīgi viņš malku nevienam neesot pievedis. Tomēr tas nenozīmē, ka pašvaldība nesniedz palīdzību malkas iegādē. Ja iedzīvotāji vēršas pie viņa ar šādu lūgumu, tad viņš tiem iesaka doties uz sociālo dienestu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Malkas pabalsts Ogres novada pašvaldībā tiek izmaksāts vismaz piecus gadus. Pagājušā gada februārī pabalsta apmērs palielināts par 10 latiem, un tagad tas ir 80 lati gadā trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm vai personām.

 

Alkoholiķiem nedos

Lai saņemtu pabalstu, personai jāvēršas sociālā dienesta centrā atbilstoši savai deklarētajai dzīvesvietai ar iesniegumu un nepieciešamajiem dokumentiem. “Pabalsta izmaksu var atteikt, ja persona regulāri lieto alkoholu vai citas apreibinošās vielas, pārkāpj sadzīves un sabiedriskās kārtības normas, atsakās iesaistīties līdzdarbību veicinošos pasākumos savas problēmas risināšanā, nepilda sadarbības līguma noteikumus, ir darbspējīgi klienti, kuri saņem sociālo palīdzību vismaz trīs mēnešus pēc kārtas, atsakās iesaistīties darba un sociālo prasmju saglabāšanas, atjaunošanas un apgūšanas pasākumos un citos gadījumos,” informē Ogres novada pašvaldības preses sekretāre Baiba Trumkalne. Pabalsts tiek izmaksāts skaidrā naudā vai ar pārskaitījumu pabalsta pieprasītājam.

 

Trīs palīdzības lūdzēji

Piemēram, šogad malkas iegādei piešķirts pabalsts kādam plūdos cietušajam. “Otrā janvāra rītā lietus un sniega straujās kušanas dēļ Ogres upē strauji cēlās ūdens līmenis. Dārzkopības sabiedrības “Ogre” teritorijā applūda pavisam 77 dzīvojamās un dārza mājas,” atgādina B. Trumkalne. Sociālajā dienestā vērsušies iedzīvotāji ar trīs iesniegumiem. “Vienam piešķirts kurināmā pabalsts, divi lūdz vienreizējo pabalstu, kas ir līdz Ls 150. Dome lems, vai pabalstu piešķirt,” stāsta B. Trumkalne.

Vietējo ziņu portālā Ogrenet.lv gan bija lasāms, ka E. Bartkevičs intervijā skaidrojis – šobrīd pašvaldība likumīgā ceļā nevarot sniegt palīdzību plūdos cietušajiem, jo nav sakārtota normatīvā aktu bāze, uz kā pamata pašvaldība šādās situācijās varētu rīkoties.

Par to E. Bartkevičs sūkstījies vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Edmundam Sprūdžam. Portāls arī raksta, ka E. Bartkevičs atzinis – lētāk būtu nopirkt daļu d/s “Ogre” īpašumus nekā uzbūvēt aizsargdambi. Bet aģentūra BNS ziņojusi, ka VARAM ir iesniegti grozījumi saistošajos noteikumos, kas paredz par 90% samazināt nekustamā īpašuma nodokli cilvēkiem, kuru ēkas un būves ir cietušas plūdos.

Reklāma
Reklāma

 

Remontē brīvprātīgie

Kā ar solījumiem māju remontēt? “Pašvaldība var uzturēt tikai savu īpašumu. Ja cilvēkam ir īpašums un viņš ar to netiek galā, tad pašvaldība kā vienu no iespējām piedāvā slēgt līgumu, ka šis cilvēks tiek aprūpēts viņa dzīvesvietā, bet pēc nāves viņa īpašums paliek pašvaldības īpašumā un pašvaldība arī šādu īpašumu uztur. Varam piedāvāt arī pansionāta pakalpojumus,” skaidro E. Bartkevičs.

Sociālais dienests ar iedzīvotāju īpašumu remontēšanu nenodarbojas. Tiesa, Ogres novada sociālā dienesta vadītāja Sarmīte Ozoliņa atklāja, ka tam ir sadarbība ar biedrību “GAiN Latvija”, kas vasarā vairākām trūcīgām ģimenēm brīvprātīgi izremontē mājokli.

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.