Maligina līdzmantinieces: Varam tikai apbrīnot Rebenoka centienus noturēties labi apmaksātā pozīcijā 0
Kā portālam “LA.lv” norāda miljonāra Valērija Maligina līdzmantiniece Nika Saveļjeva, AS “Olainfarm” padomes priekšsēdētājs Pāvels Rebenoks nodarbojas ar maldinošas informācijas izplatīšanu.
“Viltus ziņu izplatīšana ir vērtējama kā apzināta provokācija no AS “Olainfarm” un tās esošās padomes puses ar mērķi jebkādiem līdzekļiem nepieļaut izziņoto ārkārtas akcionāru sapulci 1. aprīlī, kurā plānots atcelt esošo AS “Olainfarm” padomi.”
Pēc N. Saveļjevas teiktā, P. Rebenoks un AS “Olainfarm” pārstāvji šobrīd spekulē ar maldinošu informāciju, ņemot vērā neaktuālu akcionāru sarakstu.
Tāpēc viņa paskaidro, ka šādus paziņojumus AS “Olainfarm” visticamāk izplata, jo akcionāru sarakstā tiek norādīti akciju nominālie turētāji, piemēram, bankas, līdz ar to, ja speciāli netiek norādīts, akcionāru sarakstā var neparādīties īpašnieks, kā tas ir Nikas Saveļjevas un Annas Emīlijas Maliginas gadījumā.
Pilns akcionāru saraksts, kuri ir reģistrēti un tiesīgi piedalīties un balsot sapulcē, ir pieejams trīs dienas pirms sapulces.
Ņemot vērā izskanējušās ziņas un līdzšinējo AS “Olainfarm” valdes attieksmi pret notiekošo, akcionāres pauž bažas par iespējamo uzņēmuma valdes rīcību, jo – saskaņā ar Komerclikumā noteikto, uzņēmuma valde ir tā institūcija, kas sastāda atbilstošu biržas “Nasdaq” datiem akcionāru sarakstu.
Tātad – uzņēmuma valdes kompetencē ir sastādīt korektu, sniegtajiem datiem atbilstošu akcionāru sarakstu 1. aprīļa sapulcei, uzsver N. Saveļjeva.
Maligina līdzmantinieču paziņojumā teikts: “Reideri izmanto dažādas metodes, lai nepieļautu akcionāru vairākuma balsojumu un jaunas leģitīmas padomes ievēlēšanu, kuras ievēlēšana uzņēmumā nodrošinātu labu korporatīvo pārvaldību.”
“Tā arī šis gadījums, kad mēģināts “paņemt uz muļķi” ar akciju nominālo turētāju minēšanu kā it kā “pierādījumu” akciju pārdošanai,” uzsver abas Valērija Maligina mantojuma līdzmantinieces.
“Apliecinām, ka esam īpašnieces un sev piederošās akcijas neesam atsavinājušas.”
Viņas atgādina, ka saskaņā ar Finanšu instrumentu tirgus likuma 84.1. pantu paredzēta kriminālatbildība par iekšējās informācijas nelikumīgu izmantošanu, izpaušanu un manipulācijām finanšu tirgos.
Tas attiecas arī uz personu rīcību, kas ietekmē cenu vienam vai vairākiem finanšu instrumentiem, izmantojot fiktīvus mehānismus vai cita veida maldināšanu, vai viltu, izmantojot presi vai citus plašsaziņas līdzekļus.