Maligina līdzmantinieces aicina Latvijas valdības pārstāvjus novērst nelikumības “Olainfarm” 0
Nika Saveļjeva un Annas Emīlijas Maliginas likumiskā pārstāve Signe Baldere-Sildedze aicina iekšlietu ministru Sandi Ģirģenu un tieslietu ministru Jāni Bordānu darīt visu iespējamo, lai novērstu kliedzošu Latvijas likumu neievērošanu, kas AS “Olainfarm” akcionāru vairākuma gadījumā neļauj īstenot to gribu.
Valērija Maligina mantojuma līdzmantinieces un akcionāres Nika Saveļjeva un Annas Emīlijas Maliginas likumiskā pārstāve S. Baldere-Sildedze asi kritizē AS “Olainfarm” valdes lēmumu, rupjo likuma pārkāpumu un klaju nekompetenci bez pamatota iemesla atcelt 1. aprīlī ieplānoto ārkārtas akcionāru sapulci.
Viņas atgādina par katra valdes locekļa materiālu atbildību. Valde nedrīkst darboties pretēji uzņēmuma un tās īpašnieku interesēm. Katrs valdes loceklis par katru valdes pieņemto lēmumu ir atbildīgs vispārēji likuma priekšā par savu darbību uzņēmuma vārdā.
“AS “Olainfarm” valde šobrīd, acīmredzot, neapzinās savas atbildības robežas un to, kādas juridiskas sekas notikušais rada gan privāttiesiskajā jomā, gan administratīvi tiesiskajā vai pat krimināltiesiskajā jomā, pakļaujoties padomes priekšsēdētāja P. Rebenoka spiedienam un noticot viltus ziņām par līdzmantinieču akciju atsavināšanu, lai arī ir oficiāli apliecinājumi par akciju piederību,” teikts paziņojumā medijiem.
Ja akcionāru saraksts netiek sagatavots akcionāru sapulces vajadzībām, tad akcijām, kas atrodas nominālos kontos, sarakstā neparādās nominālā konta turētāji.
Vienīgais apliecinājums ir ieraksts akciju īpašnieka finanšu instrumentu kontā atbilstoši Finanšu instrumentu tirgus likuma 125. panta pirmai daļai, proti, finanšu instrumenti pieder ieguvējam ar brīdi, kad šie finanšu instrumenti ir iegrāmatoti to ieguvēja finanšu instrumentu kontā.
Tas nozīmē, ka Nika Saveļjeva un Anna Emīlija Maligina bija AS “Olainfarm” akcionāres, pieprasot akcionāru ārkārtas sapulces sasaukšanu šā gada janvārī, tā arī turpina būt akciju īpašnieces šobrīd, skaidro N. Saveļjeva.
Līdzmantinieces pauž: “Notikušais ir klasisks veids, kā nepieļaut akcionāru tiesību īstenošanu. Diemžēl tā nav tikai mūsu problēma. Notikušais parāda negatīvu ainu, kādā stāvoklī joprojām atrodas biznesa un tiesiskā vide Latvijā.”
“Tas liek aizdomāties, ka negodprātīgu cilvēku rīcība var notikt visu acu priekšā — negribētos ticēt, ka viņi apzinās — atbildīgo tiesībsargājošo iestāžu izlēmīga un ātra rīcība nesekos. Gribētos ticēt, ka šajā gadījumā sekos atbildīgo tiesībsargājošo iestāžu izlēmīga un ātra rīcība.”
“Mēs ceram, ka atbildīgo jomu pārstāvji un tiesībsargājošās institūcijas rīkosies un pildīs savus pienākumus, parādot, ka Latvija tomēr ir tiesiska valsts un šeit nav atgriezušās 90. gadu metodes,” uzsver līdzmantinieces.