“Mākslinieki dzīvo pasaulē, kurā valda citas vērtības,” Hermanis un Bergs spriež par radošas dzīves realitāti 0

TV24 raidījuma “Preses klubs” nesen notika aizraujoša diskusija par mākslinieku un uzņēmēju attiecībām ar apkārtējo pasauli un dažādiem dzīves aspektiem. Mūziķis Aivars Hermanis un uzņēmējs Normunds Bergs dalījās savos atšķirīgajos skatījumos par mākslas pārstāvju ikdienas izaicinājumiem, kā arī par to, cik lielā mērā mākslinieki dzīvo tālu no sabiedrības realitātes.

Reklāma
Reklāma

Mākslinieki kā “citas pasaules” cilvēki

7 produkti, no kuriem vajadzētu atteikties sievietēm pēc 40 gadu vecuma. Kādu ļaunumu tie var nodarīt?
Vai kādreiz esi aizdomājies, kam domāta džinsu bikšu mazā kabatiņa? Tai vēsturiski ir bijusi liela nozīme 3
Kokteilis
Vīramāte vellamāte? Labākās un sliktākās vīramātes pēc zodiaka zīmes un kā atrast pieeju katrai
Lasīt citas ziņas

Diskusijas gaitā mūziķis Aivars Hermanis norādīja, ka mākslinieki dzīvo citā pasaulē, kas nereti ir atrauta no ikdienas pragmatiskajiem apsvērumiem, ar kuriem sastopas pārējā sabiedrība. “Bieži vien cilvēki, kas dzīvo tādu racionālu dzīvi, strādā, kā lielākais vairums un tamlīdzīgi. Tie lielie mākslinieki, vai viņš ir mūziķis, vai gleznotājs, reāli viņi dzīvo citā pasaulē,” uzskata Hermanis. Viņš pauda pārliecību, ka šie talantīgie cilvēki, piemēram, vijolnieks Gidons Krēmers un operdziedātāja Elīna Garanča, iegulda milzīgu darbu, veltot garas stundas, lai attīstītu savu meistarību.

“Mākslinieki dzīvo pasaulē, kurā valda citas vērtības, un nereti viņi ir “tuvāk Dievam” nekā lielākā daļa sabiedrības,”
CITI ŠOBRĪD LASA

piebilda Hermanis, norādot, ka tādi mūzikas izcilnieki kā Raimonds Pauls arī savos 89 gados vēl arvien pavada piecas stundas dienā spēlējot klavieres, lai uzturētu formu un saglabātu savu izcilību.

Uzņēmējs Normunds Bergs: “Mākslinieki nav atrauti no pasaules”

Savukārt uzņēmējs Normunds Bergs, kurš pārstāv elektronikas un IT jomu, izteica atšķirīgu viedokli, uzsverot, ka mākslinieki nav pilnīgi izolēti no pasaules un tās norisēm. “Nav tā. Katrā darbā ir sevi jāizliek, un katrā darbā ir lieta, ko tu dari un strādā, un nedzīvo izolēti. Tu taču saproti, kas notiek pasaulē, tu saproti, kas notiek apkārt,” komentēja Bergs, norādot, ka pat talantīgākie mākslinieki, neskatoties uz savu radošo un intensīvo darbu, tomēr apzinās arī to, kas notiek apkārtējā pasaulē.

Bergs uzsvēra, ka nav iespējams pilnībā nošķirties no sabiedrības, un pat mākslinieki ar unikāliem talantiem, kuri veltījuši dzīvi radošam darbam, joprojām ir daļa no plašākas sabiedrības. “Viņi nav autiski bērni, kur dzīvo absolūti noslēgtā pasaulē,” piebilda Bergs, norādot, ka arī mākslas cilvēki ir saistīti ar plašāku pasauli un tai raksturīgajiem notikumiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.