Matīsa Markovska foto

Māksliniece un ekstrasense Inta Zaļkalna iemāca, kā iedarbināt labo smadzeņu puslodi 0

Droši vien daudzi ir sapņojuši: cik labi būtu, ja varētu skaisti zīmēt… Taču ko tur daudz – ja daba nav devusi, neskries jau ar pieri sienā. Tomēr, izrādās, ir iespējams uzšķilt sevī radošuma dzirksti un kļūt par mākslinieku vienas dienas laikā.

Reklāma
Reklāma
“Latvija ir iegājusi Nāves spirālē! Ar čurainu lupatu jāpatriec!” Hermanis par politiķiem, kuri valsti ved uz “kapiem”
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
RAKSTA REDAKTORS
Bez vainas vainīgs? Mirklī, kad trīs bērnu tēva Artūra kontā ienāca 200 eiro, viņš kļuva par bīstamu krāpnieku! 44
Lasīt citas ziņas

Lai to pārbaudītu un piedzīvotu, jāpiedalās mākslinieces un ekstrasenses Intas Zaļkalnas vadītajā nodarbībā. Viņa ir ne tikai grafiķe un scenogrāfe, bet arī sertificēta savdabīgās metodes – to dēvē par smadzeņu labās puslodes zīmēšanu – pasniedzēja. Nodarbību uz savas ādas izbauda masiere Līga Āboliņa un biroja vadītāja Baiba Pitkēviča.

Kreisā puslode, mierā!

Kā zināms, smadzeņu kreisā puslode rosās jomā, ar ko pārsvarā dzīvojam – rēķinām, plānojam, loģiski izdomājam, savukārt labā ir saistīta ar intuīciju, radošumu, pozitīvo enerģiju. Tā ir citāda domāšana, kas jebkurā situācijā spēj rast svaigu atrisinājumu, odziņu. Zinātnieki konstatējuši, ka smadzeņu labo puslodi visvieglāk un ātrāk var aktivizēt ar mākslas starpniecību.

CITI ŠOBRĪD LASA

Radošo spēju iedarbināšanas metode, izmantojot zīmēšanu, patiesībā ir ļoti sena. Neapzinātā līmenī cilvēks to liek lietā brīžos, kad kreisajai puslodei kļūst neinteresanti vai nogurdinoši. Piemēram, monotonā sapulcē vai intensīvā domāšanas procesā roka neapzināti sāk zīmēt, vilkt uz papīra ķeburus vai puķītes. Tā darbojas smadzeņu labā puslode. Izrādās, šīs spējas iespējams apzināti trenēt, iemācīties ieslēgt vienu vai otru smadzeņu puslodi atbilstīgi tābrīža nepieciešamībai.

Sešas stundas lidojumā

“Šāda nodarbība ir pirmais impulss, lai justu, kā ir būt radošam. Sešu stundu laikā ikviens aizmirst par savām problēmām. Galvenais nav iemācīties gleznot, bet gan just un vērot sevi, baudīt procesu,” skaidro Inta Zaļkalna.

Radošuma spēju attīstības pamatā ir atdarināšanas metode, kas apvienota ar pasniedzēja sniegto informāciju vieglā un nepiespiestā veidā, skanot iedvesmojošai mūzikai.

“Pamazām visi tiek ievesti smadzeņu labās puslodes režīmā, zūd barjera es nevaru, neprotu un aizspriedumi, kas ierobežo izpausmi krāsās un zīmējumā. Cilvēks iznāk no paša uzlikto iespēju robežām. Ikviens sāk vairāk ieklausīties sevī un saprot, cik labi ir ļauties darīt tā, kā sirds liek. Vēro sevi, pamana, kā mainās garastāvoklis un pašsajūta, skatiens uz pasauli. Tas ir dziedinošs process,” stāsta Inta Zaļkalna.

Māksliniece stāsta, ka viņai reizēm pat asaras saskrien acīs, redzot, kā cilvēks mainās. Pēc nodarbības ir kļuvis daudz spēcīgāks, pārliecinātāks par sevi. Skatās savā darbā un netic, ka pats to radījis. Turklāt labums ir visai dzīvei, jo radošums nav tikai spēja domāt ārpus kastītes, tas ir dzīvesveids.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.