Foto. Jordi Boixareu/ZUMA Press Wire

Mākslīgais intelekts dos superspējas redzēt melus, lasīt domas un pat pamanīt otra uzbudinājumu. Tas mainīs visu! 74

Mākslīgā intelekta brilles dos cilvēkiem “melu atklāšanas superspējas”, un tas mainīs visu, sākot no politikas līdz randiņiem, par to raksta vietnē dailymail.com.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Ar mākslīgo intelektu darbināmas, paplašinātās realitātes ierīces turpmāk dos cilvēkiem superspējas atklāt melus un “lasīt” citus cilvēkus, ar kuriem viņi runā, noteikt viņu patiesās emocijas, apgalvo futūristi. “To valkātāji varēs saskatīt visa veida fizioloģiskos un psiholoģiskos datus par citiem cilvēkiem,” sacīja Lidels.

Runājot ar DailyMail.com, futūrists Devins Lidels sacījis, ka

CITI ŠOBRĪD LASA
austiņās vai brillēs iebūvētās datorredzes sistēmas uztvers emocionālas norādes, kuras cilvēka acis un instinkti nespēj saskatīt.

Šī tehnoloģija ļaus cilvēkiem uzzināt, vai viņu randiņa biedrs melo, vai ir seksuāli uzbudināts, kā arī atmaskos melojošus politiķus. Sistēma varēja noteikt, vai kāds melo, ar 73% precizitāti — nedaudz zemāk nekā poligrāfa tests, kas ir precīzs 80% gadījumu.

Vai paplašinātā realitāte varētu dot cilvēkiem neierobežotas realitātes spējas, lai analizētu citu cilvēku emocionālās norādes? Lidels teica, ka, paplašinātajai realitātei “saplūstot” ar mākslīgo intelektu, cilvēki iegūs maņu superspējas, kas “pārveidos sociālo ainavu”.

Viņš to raksturoja kā “backchannel” — terminu, ko parasti lieto, lai aprakstītu diskusijas, kuras netiek publiskotas un kuras, piemēram, var dot cilvēkiem priekšrocības sarunās.

Futūrists uzskata, ka šīs brilles varētu klusībā sniegt informāciju, kas varētu piedāvāt priekšrocības it visā, sākot no politikas līdz jaunām iepazīšanām.

Tiek prognozēts, ka globālais paplašinātās realitātes tirgus līdz 2030. gadam sasniegs 597,54 miljardus dolāru,

saskaņā ar Grand View Research datiem, un Apple 3499 USD Vision Pro tiks laists klajā 2024. gada sākumā.

AI jau ir solījums “lasīt” cilvēku emocijas, un tādi uzņēmumi kā Zoom izmēģinājuma produktos ievieš “sentimenta analīzi”, kur mašīnas nolasa, ko cilvēki jūt un ko viņi saka, pamatojoties uz viņu izpausmēm.

Tehnoloģija ir pretrunīga: Microsoft savā Azure Face programmatūrā pārtrauca “emociju lasīšanas” funkciju “zinātniskās vienprātības trūkuma” un “privātuma problēmu” dēļ.

Šādu rīku izmantošana jau ir bijusi pretrunīga — par to liecina 2016. gada Šanhajas Dzjao Togas universitātes pētījums, kurā pētnieki apgalvoja, ka neironu tīkls varētu identificēt noziedzniekus pēc viņu sejas attēla ar 89,5 procentu precizitāti.

Reklāma
Reklāma

Lidels sacīja, ka

nākotnē randiņos, iespējams, varēs novērtēt sava potenciālā partnera finansiālo labklājību un pat viņa auglību, vienkārši aplūkojot viņus caur šīm brillēm.

Tomēr viens jau tagad ir skaidrs – šis noteikti tiks ierobežots! “Tiks aizliegti centieni to izmantot, piemēram, muitnieki lai neliegtu ieceļot cilvēkiem ar garīgām slimībām vai negodīgi darba devēji – kas neizvērtēs vairs mazāk veselīgus darba pretendentus.”

“Taču šie pretestības mēģinājumi būs veltīgi, jo sistēmas kļūst arvien mazākas un lētākas, galu galā nonākot mūsu ķermenī caur tīklenes un auss kanāla implantiem,” paredz Lidels.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.