Mākslas vērtību templis Rotko centrā 0
Anita Bormane, “Kultūrzīmes”, AS “Latvijas Mediji”
Latviešu keramikas meistare, Latvijas Mākslas akadēmijas asociētā profesore Līga Skariņa ar personālizstādi “Materiāls. Forma. Gaisma” un amerikāņu mākslinieks Hants Slonems ar personālizstādi “Brīnumainā pasaule”. Šie ir divi jauni mākslas notikumi, kas piektdien, 3. jūlijā, plkst. 16 tiks atklāti Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā.
“Līga Skariņa ir keramikā līdz galam, bez atlikuma. Katrs viņas darbs liecina, ka viņa ir keramikas apsēsta, pilna iecerēm. Ikviena jauna viņas izstāde vēsta par milzu potenciālu, radošu un neizsīkstošu garu,” par mākslinieci stāsta mākslas zinātnieks Māris Brancis.
Viņa pati teic: “Mans medijs ir materiāls – māls, akmensmasa, porcelāns. Saskarsme ar šiem materiāliem veido radošas idejas, vizuālus stāstus un plastiskus risinājumus.” Organizatori uzsver, ka Līgas Skariņas izstāde Rotko centrā tematiski veidota kā keramikas pamatvērtību templis, kurā materiāls kļūst par mediju mākslinieces iztēles formām, taču vienojošais visam ir gaisma un gaisīgums.
Izstādē ir skatāmi Līgas Skariņas veidotie dekoratīvie objekti un gaismas ķermeņi, kas ar savu virsmu un struktūru burtiski savijas ar apkārtējo gaisu un gaismu, veidojot trauslu iluzoru pavedienu telpu.
Līga Skariņa kopš 1986. gada ir arī Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas katedras pasniedzēja, aktīvi piedalās izstādēs Latvijā un ārvalstīs, sarīkojusi vairākas personālizstādes un ir arī aktīva starptautisko simpoziju dalībniece.
2019. gadā saņēmusi gada balvu dizainā Latvijā, kā arī inovācijas balvu un prēmiju Japānā. Izstāde apskatāma līdz 26. jūlijam.
“Ir cilvēki, kuri mīl lauvas un tīģerus, savukārt citi dod priekšroku kaķiem vai suņiem, bet es mīlu putnus. Mūs vieno neizskaidrojama saikne,” savas mākslas aizkulises paver amerikāņu tēlnieks un grafiķis Hants Slonems, kurš, dabas un savu 60 putnu iedvesmots, ieguvis plašu atpazīstamību kā mākslinieks ar izteiktu neoekspresionisma rokrakstu.
Viņa darbi izstādīti vairāk nekā 350 galerijās un muzejos visā pasaulē un pārstāvēti vairāk nekā 100 muzeju kolekcijās. Izstāde apskatāma līdz 18. oktobrim.
Turpat līdz 25. oktobrim durvis vērusi arī Ķīnas abstraktās mākslas pārstāvja Sjao Ciņa retrospektīva izstāde “Mans sākums ir manas beigas”, kas ietver darbus no 1959. gada līdz šodienai.
Tā ir iespēja baudīt mākslu, kuru radījis patiesi globalizēts mākslinieks, vēl pirms šis termins ienāca apritē.