Rūdolfs Matīss

Mākslas akadēmijas grafikas studentu “Kontakts”
 0

Galerijā “Daugava” līdz 21. jūnijam skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas nodaļas bakalaura diplomandu izstāde “Kontakts.” Izstādes mērķis ir parādīt astoņus jaunos grafiķus kā personības, kuru izaugsmi sekmējusi iespēja būt savstarpējā radošā kontaktā un domu apmaiņā.

Reklāma
Reklāma
DHL lidmašīnas avārija Viļņā: traģisks negadījums vai Krievijas sabotāža? Publicēta pilotu un lidojuma kontrolieru saruna pirms traģēdijas… 152
7 lietas, kas notiek ar ķermeni, ja rītu sāc ar kafijas tasi tukšā dūšā
Kokteilis
FOTO. Alla Pugačova pārvērtusies līdz nepazīšanai
Lasīt citas ziņas

“Galvenais izstādes vadmotīvs ir uzsvērt savstarpējo saistību starp autoriem un viņu darbiem, kā arī veidot saikni starp mākslas darbu un skatītāju metafiziskā veidā. Kontakts ir jebkādas mijiedarbības pamatā, taču šajā izstādē apmeklētāji vairāk tiks aicināti to uztvert kā sākumpunktu savu iespaidu bagātināšanai,” atklāj galerijas pārstāvji.

Izstādes darbi transformējas atšķirīgos, katru mākslinieku individuāli raksturojošos mākslas darbos. Jaunie mākslinieki orientējas uz daudzveidīgu un atšķirīgu grafikas tehniku izmantojumu, tādēļ skatītājiem ir iespēja novērtēt gan jaunas idejas, gan mākslas formu meklējumus. “Visi astoņi grafiķi esam atšķirīgi, ar plašu interešu loku, līdz ar to mums kopā ir interesanti. Šī ir otrā mūsu grupas izstāde, pirmā saucās “564 kg”, tik daudz mēs toreiz svērām. Pieņemu, ka tagad ar visām zināšanām, ko esam ieguvuši, svērsim nedaudz vairāk,” teic Krista Jūlija Kreišmane. Par savu izstādes darbu viņa saka, ka tēma “Tukšums” un tā vizualizēšana veidota, asociējot to ar kosmosu un attēlojot to monotīpijas tehnikā. “Rezultāts ir mākslinieka grāmata.” Savukārt Kristīna Laizāne savus kursabiedrus redz kā jaunu un talantīgu cilvēku kopumu, kuru apņēmība palīdzēs sasniegt viņu mērķus. “Uzskatu, ka esam vēl bailīgi un nedroši, bet ar laiku tas noteikti mainīsies. Necenšamies būt provokatīvi vai pašmērķīgi, kas liek vairāk domāt pie tā, kā radīt nedaudz vērtīgāku darbu,” atklāj Kristīna. Savā darbā “Novērojumi” māksliniece atainoja sabiedrību caur viņai intīmiem notikumiem, novērojumiem. “Tie skar cilvēku uzvedības psiholoģiju vai tik personiskas pārdomas kā tuvāko cilvēku darba gaitas ārzemēs, kas reti kuram jau ir sveša tēma. Darba pamatideja ir “interpretēt” citā, jaunā gaismā ainas, kas iespiedušās atmiņā un atausušas acu priekšā kāda impulsa iespaidā,” teic Kristīna. Rūdolfa Matīsa Tropa darbs “Rokraksts caur raksturu” veidots augstspieduma tehnikā. “Vēsture un sociālā vide mūs nenoliedzami ietekmē. Es parādu to pozitīvā nozīmē – no tās esam ieguvuši. Darbā tiek atspoguļoti sabiedrībā zināmu mākslinieku triepieni kā viņus raksturojoša iezīme, rokraksts kā paraugs, kā iedvesma, kā izejas avots jauna mākslas darba radīšanā. Johans Valters, Vilhelms Purvītis, Pols Siņaks, Vinsents van Gogs, Džeksons Polloks, Ritums Ivanovs un viņu triepienu pārveide manos darbos. Es pētīju viņu triepienus, to formu, pēc kurām griezu klišejas un ar tām veidoju savas kompozīcijas (šādi burtiski parādot netiešās ietekmes esamību),” atklāj Rūdolfs Matīss.

CITI ŠOBRĪD LASA

Izstādē piedalās: Jevgenija Biktimirova, Annija Grosa, Kalvis Kalniņš, Krista Jūlija Kreišmane, Kristīna Laizāne, Zane Putniņa, Rūdolfs Matīss Trops un Zane Zlemeša.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.