Māksla – tikai no bagāto naudas? Saruna ar Kristīni Opolais 1
Pēc panākumiem uz pasaules vadošajām skatuvēm un ilgākas prombūtnes, šajās dienās Kristīne Opolais ar īpaši sagatavotu solo koncertu programmu uzstājusies Liepājā “Lielajā dzintarā”, Rēzeknē “Gorā” un 7. oktobrī muzicēs Lietuvas Nacionālajā operā Viļņā. Bet otrdien, 4. oktobrī Kristīne kopā ar LNSO itāļu diriģenta Sesto Kvatrīni vadībā muzicēs Latvijas Nacionālajā operā.
Kā man teica māksliniece, jau divus gadus viņa nodod sveicienus Latvijai caur milzīgu kino ekrānu intervijās starpbrīžos no Metropolitēna operas un ir pienācis pēdējais laiks tikties ar Latvijas opermūzikas cienītājiem klātienē. “Esmu priecīga, ka izbaudīju jaunās Latvijas koncertzāles, un no sirds ceru, ka drīz akustisko koncertzāli iegūs arī Rīga,” saka Kristīne Opolais.
“Metropolitēna opera turas tikai no sponsoru naudas. Savukārt miljonāriem ir svarīgi ziedot naudu mākslai, jo tad viņiem ir mazāki nodokļi. To pašu var teikt arī par Bostonas simfonisko orķestri, par Tanglevudas festivālu, citiem slaveniem teātriem pasaulē. Līdz ar to liela nozīme, vai esi arī miljonāru ieredzēto mākslinieku topā. Tā pati slavenā Anna Netrebko daudzus gadus bija ne tikai publikas, bet arī lielo naudas devēju, šo donoru mīlule, ieredzēta augstākajā rangā, visiem gribējās aprunāties ar zvaigzni kaut vakariņās piecas minūtes… Bet kā nu sanāk? Ja bagātie nedos naudu, mākslas nebūs. Un tas principā nav pareizi!” – uzskata pasaules slavenā opermāksliniece.
Pilnu interviju ar dziedātāju lasiet 4. oktobra “Kultūrzīmēs” vai e-izdevumā.