11. Atbrīvojies no nevēlamiem cilvēkiem savā ikdienā! 0
Ja vien tas iespējams, centies pilnībā pārtraukt kontaktus ar cilvēkiem, kuri tevī nerada pozitīvas emocijas, bet gan vairo spriedzi. Šādām attiecībām, nav ne mazākās jēgas.
12. Atbrīvojies no netikuma kavēt būtiskus maksājumus!
Šis ieteikumus korelē ar iepriekš minēto aicinājumu uzņemties atbildību par finanšu situācijas sakārtošanu. Jebkurā gadījumā – apdomīgi tēriņi un prasmīga ienākumu un izdevumu plānošana tev tikai un vienīgi noderēs.
13. Apgūsti prasmi risināt konfliktus!
Kliegšana, durvju ciršana, pasīvā agresija, apvainošanās… Šie ir tikai daži no nevēlamajiem paņēmieniem, kā risināt strīdus. Tā vietā iemācies to darīt apdomīgi, nosvērti un konstruktīvi!
14. Ceļo vienatnē!
Ikvienam ceļojumam piemīt netverama burvība, kas uz laiku mums sniedz lielisku emociju lādiņu, taču ceļojumiem, kuros dodamies vienatnē, šī garša ir vēl īpašāka. Izbaudi šīs sajūtas un iepazīsti sevi, laiku pa laikam dodoties kādā tuvākā vai tālākā izbraucienā bez ierastās draugu vai mīļotā cilvēka kompānijas.
15. Nebaidies dibināt jaunus kontaktus!
Gan privātajā, gan profesionālajā dzīvē lieti noder plašs kontaktu loks. Ja tev ir iespēja to papildināt, dari to!
16. Tiecies ar cilvēkiem klātienē!
Lai kā mēs negribētu ļauties tehnoloģiju radītajam slinkumam, saruna klātienē vienmēr būs krietni efektīvāka par telefona zvanu vai apmainīšanos ar e-pasta vēstulēm.
17. Laiku pa laikam izbaudi mieru, ko sniedz atteikšanās no tehnoloģijām!
Kad tu pēdējo reizi izslēdzi mobilo telefonu un visu dienu pavadīji, nenoglāstot tā ekrānu?
“Par manu terapiju ir kļuvusi došanās garās pastaigās. To laikā neapgrūtinu sevi ar viedtālruņa nēsāšanu līdzi, tā vietā telefonu vispār atstājot mājās. Šis ir mirklis, kuru veltu tikai sev. Skatos apkārt, ieklausos skaņās, ielūkojos cilvēku sejās. Manuprāt, to vajadzētu darīt biežāk,” Zanda, 25 gadi.