G7 apspriedes laikā Biaricā ieviesti stingri drošības pasākumi un transporta kustības ierobežojumi, īpaši viesnīcas “Le Bellevue” apkārtnē, lai nepieļautu protesta demonstrācijas.
G7 apspriedes laikā Biaricā ieviesti stingri drošības pasākumi un transporta kustības ierobežojumi, īpaši viesnīcas “Le Bellevue” apkārtnē, lai nepieļautu protesta demonstrācijas.
Foto: Regis Duvignau/REUTERS/SCANPIX/LETA

Makrons uzņem septiņnieku 0

Nedēļas nogalē Biaricas kūrortā pie Biskajas līča Francijas dienvidos notiks rūpnieciski attīstīto valstu G7 grupas apspriede, piedaloties ASV, Japānas, Vācijas, Britānijas, Francijas, Itālijas un Kanādas vadītājiem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Kā paziņojis apspriedes namatēvs Francijas prezidents Emanuels Makrons, saieta centrālā tēma būs diskusija par “taisnīgāka kapitālisma un vienlīdzības” īstenošanu mūsdienu pasaulē.

Lai paplašinātu samita dalībnieku loku, Makrons aicinājis piedalīties arī valstis ārpus G7, kā arī ietekmīgus pilsoniskās sabiedrības pārstāvjus.
CITI ŠOBRĪD LASA

Diskusijās Biaricā piedalīsies Austrālijas, Čīles, Indijas un Dienvidāfrikas pārstāvji, paužot savu valstu nostāju tādos jautājumos kā digitālās tehnoloģijas, klimata pārmaiņas un dzimumu diskriminācija. Samita ieskaņā tikās G7 valstu finanšu ministri un banku pārvaldnieki, lai apspriestu veidus, kā izmaiņas nodokļu sistēmā varētu veicināt “taisnīgāka kapitālisma” īstenošanu.

Francija paredz ierosināt G7 valstīm izstrādāt globālu uzņēmējdarbības nodokli. Kā ziņo raidsabiedrība “Euronews”, Parīze nesen sadusmoja Vašingtonu, pieņemot likumu par Francijā darbojošos digitālo lielfirmu aplikšanu ar nodokli, lai gan ASV draudēja ar pretpasākumiem, piemēram, tarifu ieviešanu franču vīnu importam.

Analītiķi atzīmē, ka sanāksmes darba kārtībā neparedzētas izmaiņas var radīt bažas par ASV un Ķīnas tirdzniecības kara paplašināšanos un strīdi par haotisko breksita procesu. ES amatpersonas bažījas, ka ASV varētu ieviest tarifus automobiļu eksportam uz ASV jau šā gada novembrī, atzīmē izdevums “Politico”. Īpašs jautājums ir ASV prezidenta Donalda Trampa nepareģojamā uzvedība.

Pērn Kanādā Trampa nostājas dēļ neizdevās pieņemt G7 apspriedes gala dokumentu. Lai izvairītos no līdzīga incidenta atkārtošanās, šogad Biaricā nav paredzēts pieņemt kopēju paziņojumu.

Apspriedes priekšvakarā prezidents Tramps bija izteicies, ka Krievija varētu tikt “reintegrēta” G7 grupā. Šādu iespēju kategoriski noraidīja Vācijas kanclere Angela Merkele un Francijas prezidents Emanuels Makrons. “Savulaik bija pamatoti iemesli Krievijas darbības pārtraukšanai (G7),” teica Merkele, atgādinot par Maskavas veikto Krimas aneksiju 2014. gadā un tās izraisīto karu Ukrainas austrumos. “Lai gan Minskas-2 vienošanās izpildē ir “neliela virzība”, nav panākts pietiekams progress, lai atļautu Krievijai atgriezties (G7),” teica Vācijas kanclere. “Eiropas Savienība iebilst pret jebkādu beznosacījumu ielūgumu Krievijai piedalīties G7 valstu apspriedē,” vakar paziņojis ES pārstāvis, piebilstot, ka Maskavas izslēgšanas iemesli paliek spēkā un ka beznosacījumu atgriešanās piedāvājums būtu “kontrproduktīvs” un “vājuma zīme”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.