Makarovs: Latgales iedzīvotāji protestēja arī pret smago ekonomisko situāciju novadā 0

Latgales iedzīvotāju balsojums “par” ir protests arī pret smago ekonomisko situāciju novadā, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa padomnieks integrācijas jautājumos Viktors Makarovs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – velotrenažieris, Lauva – balets. Kuras fiziskās aktivitātes tev sagādās prieku pēc zodiaka zīmes? 1
TV24
“Maskava ir tā vieta, kur slēpjas Kaščeja nāve…” Slaidiņš analizē, kāpēc Ukrainas droni netiek līdz Krievijas galvaspilsētai un Kremlim 9
“Mēs bremzējām… Mēs nevarējām… Izdarījām, ko varēja tajā momentā izdarīt.” Avārijā iesaistītie kravas auto šoferi atklāj traģēdijas detaļas 1
Lasīt citas ziņas

“Latgales cilvēki nejūt nekādu ekonomisko atbalstu no galvaspilsētas, daudzi uzskata, ka referendums ir veids, kā nodrošināt iespējas lietot krievu valodu, kas Latgalē daudzviet ir dominējošā. Es nedomāju, ka Latgales cilvēki balsoja “par”, jo ienīst Latvijas valsti vai nav lojāli tai. Man nepatīk šādi interpretācijas modeļi. Lielā mērā tas ir protesta balsojums,” teica Makarovs.

Viņš norādīja, ka, piemēram, Rīgā cilvēki par otru valsts valodu balsoja, jo krievvalodīgie uzskata, ka viņus nedzird, neredz un ignorē viņu vajadzības. Savukārt Latgalē cilvēki jūtas pamesti un uzmesti arī savas reģionālās identitātes dēļ, piebilda Makarovs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā ziņots, Latgalē par grozījumiem Satversmē nobalsoja 78 736 vēlētāju jeb 55,57% no balsstiesīgajiem iedzīvotājiem, pret valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai nobalsoja 62 369 cilvēki jeb 44,02% vēlētāju.

Rīgā referendumā pret Satversmes grozījumiem, kas krievu valodai noteiktu otras valsts valodas statusu, nobalsoja 193 976 jeb 61,59%, par – 119 621 jeb 37,98% vēlētāju.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.