Mājoklī ir drēgns un vēss? Ar elektrisko sildierīci omulība ir garantēta 0
Ja ziemā rodas problēmas ar mājas piesildīšanu, vieglākais risinājums ir elektriskās sildierīces. Tās viegli uzstādīt, ieslēgt un regulēt temperatūru. Sadzīves sildierīces raksturo darbības efektivitāte, ekonomiskums, sniegtais komforts, izmantošanas drošība un ārējais izskats, kas rezultējas cenā.
Atliek izvēlēties – dārgāku un ekonomiskāku vai lētāku un vairāk enerģiju tērējošu.
Telpas gaisu visātrāk sasilda termoventilators, kas ir lēts, neliels un viegli pārvietojams. Tā jauda parasti ir līdz 2000 W, tas ir aprīkots ar diviem jaudas un vienu ventilatora režīmu. Termoslēdzis izslēdz ierīci, ja saražotā gaisa temperatūra ir pārāk augsta. Tai darbojoties, telpā jūtams viegls karsējuma smārds. Parasti neatstāj bez saimnieka uzraudzības.
Sadzīves elektrokonvektoru metāla kārbā ar sildelementu uzkarsētais gaiss ceļas uz augšu, pa apakšu iesūcot vēso gaisu. Pārvietojamais konvektors ir līdzīgs eļļas radiatoram. Jauno modeļu ierīces aprīkotas ar drošības slēdzi, tām ir plaša tehnoloģisko risinājumu, jaudas un dizaina amplitūda. Sildierīcē var ieprogrammēt temperatūras grafiku dienai un naktij.
Elektriskie kamīni ir kompaktas apsildes ierīces, kas imitē liesmu degšanu. Lētākos modeļos liesmu imitēšanai izmanto korpusā iemontētu spuldzīti. Siltais gaiss telpā nonāk galvenokārt konvekcijas veidā. Siltuma atdevi izstarošanas veidā nodrošina kurtuves aizmugurē novietots atstarotājs.
Elektrokamīna standarta jauda ir līdz 2000 W, tā temperatūru kontrolē termostats. Vienkāršus modeļus regulē ar roku, dārgākajiem ir tālvadības pults. Siltā laikā kamīnam var atstāt tikai dekoratīvo liesmu režīmu. Gruzdošo pagaļu un liesmojošo ogļu imitāciju gatavo no plastmasas. Liesmas veido metāla folija, ventilators, lampas, spoguļi un sarkanie gaismas filtri. Modernos elektrokamīnos iestrādā trīsdimensiju liesmas efektus, kas padara imitāciju reālāku. Kamīnus ar portālu novieto pie sienas vai iebūvē sienā. Portālus gatavo no plastikāta, akmens vai cēlkoka, no to greznuma atkarīga cena, dārgie elektrokamīni ir dizaina meistardarbi.
Populārākā un, pēc ekspertu vērtējuma, viena no praktiskākajām sildierīcēm ir eļļas radiatori, kas pildīti ar nedegošu minerāleļļu. To jauda no 500 līdz 2500 W. Radiatori aprīkoti ar bezpakāpju vai pakāpjveida termoregulatoriem. Radiatoriem ir liela siltuma inerce un jāgaida ilgāks laiks, līdz virsmas sasilst līdz darba temperatūrai. Jo lielāka virsma, jo siltumapmaiņa būs efektīvāka. Modernie eļļas radiatori ir ar teicamu dizainu, gaisa apmaiņu stimulē ventilators. Akciju laikā var iegādāties vairākus mazus eļļas radiatorus, kurus vienkāršāk izvietot telpā.
FAKTI
* Parasti sadzīves elektroapsildes ierīču jauda nepārsniedz 2000 W. Ja vēlas izmantot vairākas ierīces, jākonsultējas ar “Latvenergo” speciālistiem un jānoskaidro, vai pienākošā jauda ir pietiekama, vai dzīvokļa elektroinstalācija ir atbilstošā tehniskā kārtībā.
* Jāatceras, ka 1 kW radiators, diennakti strādājot pilnā jaudā, patērē līdz 24 kW.
* Elektriskās sildierīces neiesaka izvietot mitrās telpās vai uzstādīt uz elektrību vadošas grīdas.
* Lai izvairītos no avārijas, jaudīgākajām ierīcēm jāpievieno drošinātājs – strāvas noplūdes automāts.
* Drošības nolūkos vēlams uzstādīt vienkāršāku signalizāciju (dūmu detektorus), der nodrošināties ar vienkāršu pulverveida ugunsdzēšamo aparātu elektroavāriju likvidēšanai.
PADOMS
Veidojot siltās grīdas, var izmantot plānos elektriskos kabeļus, kurus vienkārši piemontē zem lamināta ar pašlīpošo plēvi. Efektīva un neierasta ir grīdlīstēs ievietota apsildes sistēma. Elektriskos apsildes kabeļus iespējams iestrādāt arī aiz iecienītās sēdvietas māla apmetumā. Omulīgais siltuma starojums neatšķirsies no krāsniņas siltuma.