Mājokļa pārvērtības nav izdevušās. Kā to izlabot? 0
Uz mājokļa pārvērtībām pēdējā laikā aicina gan TV šovi, gan iedvesmojoši raksti žurnālos un internetā. Tomēr ne vienmēr tās izdodas tā, kā iecerēts. Kāpēc un kā to izlabot?
Bieži izlasītie padomi vai televīzijā noskatītie interjeri ir kā sapņu vīzija, ko vēlamies īstenot arī savā mājoklī.
Kļūda ir tajā, ka dažreiz redzēto vienkārši pārkopējam savās telpās, neņemot vērā kādu no specifiskajiem apstākļiem – telpas izmērus, konfigurāciju, izvietojumu, izsauļojumu u.c.
Tāpēc rezultāts var veidoties pat ļoti atšķirīgs no tās bildes, ko esam iedomājušies.
1. Garlaicīga krāsu palete
Daudzi dizaineri, iekārtojot dzīvokli, iesaka pieturēties pie neitrāliem toņiem. Tā, lai interjers būtu mūsdienīgs vairākus gadus.
Tomēr bieži to uztveram pārāk burtiski, aizmirstot, ka jebkurā telpā jābūt arī akcentiem, kas kopējo noskaņu padara dzīvu un interesantu.
Kā to labot
Visvienkāršākais veids – papildināt telpu ar dekoratīviem aksesuāriem: posteriem, fotogrāfijām, aizkariem, spilveniem, plediem, kas ar savu faktūru un krāsu paleti labi iekļautos esošajā noskaņā, bet vienlaikus papildinātu to ar jaunām krāsām; svarīga nianse – akcenta krāsai jābūt kontrastējošai ar esošo toņu paleti, tikai tad iegūsiet košumu.
Ja spilgti akcenti konkrētajā interjerā tomēr neiederas, ejiet citu ceļu – aksesuārus izvēlieties telpā jau esošajos toņos, tikai košākus vai, tieši otrādi bālākus, lai interjeru padarītu telpiskāku.
Var izmantot arī nedaudz melnas krāsas akcentus, tie īpaši labi izcelsies, ja telpā izmantots baltais tonis; galvenais, nepārcensties.
2. Vienmuļa noskaņa
Diezgan bieži, lai lieki nekļūdītos, mājokļa saimnieki mēbeles izvēlas, pieskaņojot sienu tonim, bet aksesuārus – pakārtojot mēbelēm.
Rezultātā izveidojas neinteresants un plakans interjers, kam pietrūkst kontrastu, kas piesaistītu skatienu.
Kā to labot
Ja tomēr vēlaties palikt pie vienas toņu gammas, mēģiniet harmoniski izmantot gan vēsos, gan siltos toņus; ja lietosiet tikai vienus vai otrus, rezultāts nebūs labs.
Telpā dominējošo krāsu var papildināt ar tās pašas krāsas gaišākiem vai tumšākiem akcentiem, piemēram, tumšo dīvānu papildināt ar tādas pašas krāsas gaišiem spilveniem, bet tumšo grīdu ar gaišu paklāju.
Apjomu var piešķirt arī ar interesantu faktūru palīdzību, piemēram, uz neizteiksmīgās sienas izvietojot tādas pašas krāsas dekorus, tikai ar izteiksmīgu faktūru.
Ja mēbeles un tekstils ir vienā tonī, situāciju glābj izteiksmīgi raksti, ornamenti un apdrukas.
3. Trūkst omulības
Nereti jaunais telpas veidols it kā ir izdevies, izskatās stilīgi, bet vēsi – šķiet, ka tajā kaut kā pietrūkst.
Kā to labot
Tas nozīmē, ka ir aizmirsts par personīgajām detaļām, kas telpai piešķir individualitāti. Lai to labotu, novietojiet šeit interesantas ceļojumu, brīvdienu vai ģimenes svētku fotogrāfijas, tikai jums svarīgus aksesuārus vai istabas augus.
Palīdzēs arī sezonas tekstils, vintāžas stila elementi un nedaudz asimetrijas, kas sterilo atmosfēru atkausēs.
Ja istabā ir tikai viens gaismas ķermenis, omulību radīs arī vairāki papildus gaismekļi – stāvlampa, galda lampa vai uz grīdas novietojams gaismeklis.
Vislabāk izvēlēties vienu no minētajām iespējām, jo, atdzīvinot interjeru, jāievēro mēra sajūta, citādi iebrauksim otrā grāvī.
4. Pārāk piesātināta vide
Nereti telpā pēc veiktajām pārvērtībām tiek panākts gluži pretējs efekts – tā izskatās neierasti koša un tajā trūkst vietas. Tas tāpēc, ka izmantoti pilnīgi visi ieteikumi, neizsverot, kas derēs, bet kas tomēr ne.
Kā to labot
Vispirms ar vēsu prātu jāapsver, kas ir tas, kas telpā visvairāk nomāc. Varbūt tās ir pārāk spilgtās krāsas, lielais daudzums dekoru vai, piemēram, jaunais, masīvais dīvāns, kas istabai izrādījies par lielu.
Ja pie vainas ir krāsas, tad pēc iespējas atbrīvojamies no daudziem košiem akcentiem, paliekot pie trim krāsām telpā. Visvienkāršāk, ja traucē dekori, tos samazinām, līdz jūtam, ka istabā kļuvis vieglāk elpot. Varbūt, ka daudzie, košie akcenti jāaizstāj ar vienu, lielu.
Visgrūtāk, ja esam nokļūdījušies ar mēbelēm. Tomēr to iespējams labot, ja izmēģinām citu plānojumu, kurā lielgabarīta mēbelei atrodam tādu novietojumu, kur tā ir mazāk uzkrītoša.
Galvenais, lai telpā būtu ērti pārvietoties un tā būtu funkcionāla. Iespējams, ka kāda no mēbelēm jāpārvieto uz citu telpu.
Vieglumu telpai palīdz piešķirt arī ērta sīko lietu glabāšana. Šim nolūkam var izmantot dažādus dekoratīvus grozus un kastes.