Foto – Shutterstock

Mājokļa enerģētiskā attīrīšana: kā ķerties pie darba un īstenot 0

Teksts: astroloģe Aija Austruma

Iepazīsimies ar mājas enerģētiskās attīrīšanas pamatprincipiem, lai vēlāk varētu darboties radoši! Jāpiebilst, ka šī shēma vienlīdz labi derēs arī biroja vai citas darbavietas tīrīšanai.

Reklāma
Reklāma

Kad ķerties pie darba

Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Lasīt citas ziņas

Tradicionāli mājas tīrīšana tiek veikta pirms saulstāvjiem un saulgriežiem, Saules un Mēness aptumsumiem. Labi der arī dilstoša mēness laiks, īpaši 19., 23. un 29. mēness diena, 13., 15., 24. saules diena un brīdis 3–4 dienas pirms mājokļa saimnieces dzimšanas dienas. Ja tev ir īpašas attiecības ar savu mājas gariņu, vari uzdāvināt šo sadzīves rituālu arī viņam – par kādiem īpašiem nopelniem.

Pats par sevi saprotams, ka enerģētiski būtu jāiztīra arī jauna mītne pirms ievākšanās tajā, īpaši, ja iepriekšējie iedzīvotāji nav izcēlušies ar veiksmi, veselību vai saticību.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ieteicams enerģētiski iztīrīt arī telpas, kur iecerēti kādi lieli godi: kāzas vai bēru mielasts (arīdzan pēc šā mielasta, jo uz tādiem mēdz ierasties arī nelūgti viesi).

Ar ko sākt

Sāk ar pavisam parastu ģenerāltīrīšanu, redzamu un taustāmu drazu aizvākšanu. Nudien, nav jēgas mēģināt kaut ko kārtot energoinformatīvajā laukā, ja putekļu vērpetes pa kaktiem griežas.

Vakarā pirms lielās tīrīšanas telpu stūros izliec negāciju magnētus – izkaisi sāli vai izliec uz pusēm pārgrieztus sīpolus. Daži meistari apgalvo, ka labi darbojas arī kaktos izvietotas degvīna spicglāzītes.

Uz nakti sālī ieliec mājas atslēgas. Sagatavo augu uzlējumu, lai virsmu un grīdu mazgāšana būtu aromātiska.

Augi ir atsaucīgi palīgi šādos darbiņos.

Nākamajā dienā atslēgu saišķi nomazgā tekošā ūdenī, bet sūkļus savāc – sīpolus aproc, sāli saslauki kopā ar pārējiem gružiem un labāk uzreiz iznes ārā no mājas. Arī ūdeni ar zāļu uzlējumu, ar ko uzmazgāta grīda, labāk izliet laukā.

Enerģētiskā tīrīšana soli pa solim

Kad fiziskā tīrīšana pabeigta, ķeramies pie enerģētiskās.

Paver vismaz dažus logus, atver skapju durvis.

Pieaicini talkā palīgus, kas saskan ar tavu pasaules uzskatu: mājas gariņu, eņģeļus, stihiju garus, kādas citas tev tuvas dievības vai vienkārši piesauc dievpalīgu. Apzinies sevī, ka viss tālāk aprakstītais nav nekādas blēņas un ka tev ir pa spēkam ar to visu tikt galā.

Paņem vaska sveci un pretēji pulksteņrādītāja virzienam apstaigā visas telpas, palīgtelpas un sanitāro mezglu ieskaitot. Var darīt arī tā – ņemt talkā tīrīšanā to stihiju, kurā attiecīgajā brīdī atrodas Mēness: ja Zemes zīmēs (Vērsis, Jaunava, Mežāzis) – ar sāli, ja Ūdens zīmēs (Vēzis, Skorpions, Zivis) – strukturētu ūdeni ar vai bez sāls un citām piedevām, ja Gaisa zīmēs (Dvīņi, Svari, Ūdensvīrs) – zvanu, kvēpeklīti, bungas. Svece (un līdz ar to Uguns stihija) gan parasti ir klātesoša arī šajās tīrīšanas metodēs.

Reklāma
Reklāma

Attīrīšanai domātajos kvēpeklīšos izvēlies šādus augus vai to kombinācijas: vībotni, viršus, apsi, piparmētru, dievkociņu, timiānu, kadiķi, pelašķi, ugunspuķi, vērmeli, pīlādzi, salviju. Šie paši augi labi derēs mazgājamajam ūdenim.

Visos stūros izmet krustus vai citas tīrošās zīmes, kas tev šķiet tuvākas.

Vari to visu papildināt ar kādu vārdojumu vai lūgsnu. Īpašu uzmanību pievērs stūros pie grīdas – meistari uzsver, ka tie ir vispiesārņotākie. Attīri arī spoguļus un logus (arī rāmjus).

Kad nonāc līdz ārdurvīm, paver tās un izlaid ārā nevēlamās enerģijas. Tīrīšanai izmantoto sveci atstāj izdegt uz galda centrālajā telpā. Daži meistari iesaka katras telpas tīrīšanai izmantot citu sveci un to tad atstāt tīrītajā telpā izdegt līdz galam.

Piepildi telpu ar vēlamo enerģiju

Kad sliktie izdzīti, telpu nevar atstāt tukšu, jo žigli vien atradīsies kāds, kurš alks panašķēties ar svaigu enerģiju. Šeit vairāk runa par smalkās pasaules būtnēm, nevis tavu skaudīgo kaimiņieni (lai gan pieredze rāda – svaigi iztīrītā mājā kā uz burvja mājienu mēdz ierasties negaidīti viesi). Tātad – māja jāpiepilda ar nolūku, jādod tai uzdevums nodrošināt tev un tavai ģimenei drošu, ērtu un pārticīgu patvērumu. Jāiesvēta, ja esam gatavi lietot šādu apzīmējumu.

Kā to darīt? Tagad logus un durvis var vērt ciet. Apstaigā vēlreiz māju – šoreiz pa saulei – un piepildi ar visu labo, ko vēlies redzēt savās mājās. Saki to vārdos, izdziedi, izskandini ar zvanu, trijstūri vai Tibetas dziedošo trauku, izkvēpini mīļākos augus vai piemeklē augus kaut kam konkrētam: pārticībai, kaislei guļamistabā, radošumam darbistabā, izšļaksti ar strukturētu ūdeni, sazīmē zīmes pārticībai, aizsardzībai vai kam citam. Izvieto jaunus vai izmanto attīrītos amuletus, talismanus. Šis ir ļoti radošs process!

Nobeigumā – brīdis pateicībai un meditācijai

Ideālā gadījumā tev uzreiz pēc tīrīšanas nav kaut kur pa galvu, pa kaklu jāskrien. Šim procesam piederas mierīgs, meditatīvs noslēgums.

Kad viss pabeigts, apstājies vai piesēdi uz mirkli iztīrītā mājokļa centrālajā telpā, pasaki paldies stihijām un citiem palīgiem, ko iepriekš aicināji piebiedroties tīrīšanas darbos. Saki to skaļi un stingri, piebilstot aptuveni šādi: “Nu šīs telpas ir tīras, un tajās ir atjaunota harmonija!”

Ļaujies nelielai meditācijai ar vizualizācijas elementiem: vari iztēloties, ka nu tavu mājokli ietver zeltīta piramīda, balts kupols vai spoguļbumba, kas visu nedraudzīgo notur ārpusē, bet vēlamo – iekšpusē.

Grozi, kā gribi, tas ir rituāls, un pēc nopietna darba ar enerģijām nepieciešams sazemēties.

Palēkā, padauzi kājas pret zemi, ieturi kādu mielastiņu, izej pagalmā, pastaigā basām kājām pa zemi.

Iespējams, jutīsi nogurumu un vēlēsies pusstundiņu nosnausties – tā ir laba zīme, tātad darbs patiesi ir noticis.

***
Tāda ir pamatstruktūra, bet tu vari to mainīt vai papildināt pēc savas gaumes, ievērojot tikai galvenās līnijas. Kā var zināt, ka tīrīšana izdevusies? Sajūtas pateiks priekšā – labi padarīta darba sajūta vai nu būs, vai arī nebūs jūtama. Ja netiec skaidrībā ar savām sajūtām, var pārbaudīt ar svārstiņu, rīkstīti vai citu sev tuvāku diagnostikas metodi.

Citas metodes

Atšķirīga ir metode, kurā telpas tīrīšanu uzdod kādam priekšmetam. Tā var būt sarglellīte, mājas gariņa figūriņa, kāds talismans, zīme, kaut vai augu pušķis vai puķupods.

Skaļi un tonī, kas necieš iebildumus, vēršoties pie sava palīga, paziņo, ka piešķir tam varu un dod uzdevumu attīrīt šo telpu līdz nākamajai dienai (konkrēta laika minēšana rituālā ir svarīga).

Nebaidies šajā mirklī izturēties teatrāli – spēles elements tikai pastiprina efektu. Kad pienācis norunātais termiņš, pasaki savam palīgam paldies un piepildi telpu ar vēlamo enerģiju, kā aprakstīts iepriekš.

Vēl ir pazīstama metode ar spoguļiem. Tiesa, ar to var attīrīt tikai vienu telpu vienlaikus (ja vien tev gadījumā nav liels spoguļu krājums). Principā der jebkādi spoguļi, taču, ja lieto spogulīti, kurā raugies ikdienā, labāk to pirms un pēc rituāla nomazgāt ar sālsūdeni vai strukturētu ūdeni. Tātad – divus spoguļus novieto telpā uz galda vienu otram pretī un starp abiem noliek aizdegtu sveci. Svecei jāizdeg līdz galam, bet spoguļu uzdevums ir izveidot lamatas nevēlamajiem viesiem no garu pasaules. Tradicionāli par čaklākajām svecēm uzskata vaska sveces baltā, vaska vai melnā krāsā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.