Foto – Shutterstock

Mājiņu var siltināt arī ar poliuretāna putām 0

Vēlos nosiltināt dārza mājiņu. Dzirdēju, ka ir dzelteni brūnas putas, kas pēc konsistences atgādina putuplastu. Domāju siltināt ārpusi, jo mājiņa jau tā ir pārlieku maza. Kas tas par materiālu, un kā ar to jārīkojas? Daži stāsta, ka putas nemaz neelpojot un apakšā viss sapūs. JĒKABS RĒZEKNĒ

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Rietumu civilizācija atrodas uz sabrukuma robežas: eksperts brīdina par gaidāmo krīzi
Lasīt citas ziņas

– Poliuretāna putas ir lielisks siltumizolācijas materiāls. Vienīgi jāievēro vairāki priekšnosacījumi. Vispirms dārza mājiņā jāierīko efektīva ventilācijas sistēma, kas izvadīs no telpas mitrumu. Jāatceras, ka ēka vienmēr žūst uz iekšpusi, – padomu dod inženierzinātņu doktors Visvaldis Vrubļevskis.

Ja mitrums tiks pietiekami labi izvadīts, koka konstrukcijas mājas iekšienē nebojāsies. Bet no ārpuses nepieciešama apdare, piemēram, ar dekoratīvajiem apdares dēļiem, starp putām un dēļiem atstājot dažus centimetrus biezu ventilācijas spraugu. Galvenais, lai uz putām nenokļūtu ūdens, nespīdētu saule un tās nesaknābātu putni.

CITI ŠOBRĪD LASA

SIA “BMS” valdes loceklis Vitālijs Bimbiruls skaidro, ka precīzu siltināšanas secību un nepieciešamos materiālus vislabāk var ieteikt speciālists, uz vietas izvērtējot būvi.

Poliuretāna putu siltumvadītspējas koeficients λ ir tikai 0,021–0,031. Ekovatei tas ir 0,039. Tātad 50 mm biezai putu poliuretāna izolācijas kārtai ir tāda pati siltumefektivitāte kā 150 mm minerālvati.

Siltināšanai domātās poliuretāna putas iztur vairāk nekā 30 gadu. Tās lieliski aizpilda siltināmo telpu, nav savienojumu vietas, un ir maz iespēju veidoties kondensātam. Putas nebojā sēnīte un puve. Materiālam ir laba skaņas izolācija un siltumefektivitāte. Tas nesmaržo, nerada nelabvēlīgu ietekmi uz cilvēka veselību. Materiāls neuzsūc mitrumu, pielīp gandrīz pie jebkuras virsmas. Taču ir arī negatīvs aspekts – gruzdot veidojas indīgas gāzes.

Siltinājumu var izveidot pieredzējuši meistari ar atbilstošām iekārtām, un to nevar paveikt paša spēkiem. Materiāls jāsargā no ultravioleto staru iedarbības, un to nav ieteicams ilgstoši pakļaut tiešai saules staru iedarbībai.

Siltināšanas izmaksas 50 mm biezam slānim, siltinot ar atvērto poru poliuretāna putām, ir no 5,50 eiro/m², ar slēgto (aizvērto) poru poliuretāna putām – no 10 eiro/m².

Atvērto poru poliuretāna putas rada labu siltuma izolāciju, kaut gan tā ir divreiz mazāka par slēgto poru putu izolāciju. Šīs putas ir daudz irdenākas, vieglākas, vairāk paplašinās, tāpēc lieliski der tukšumu aizpildīšanai. Izsmidzinātu putu viena kubikmetra cena ir lētāka, taču, lai iegūtu nepieciešamo siltuma vadītspēju, slānim jābūt divreiz biezākam nekā slēgto poru putu gadījumā.

Reklāma
Reklāma

Slēgto (aizvērto) poru poliuretāna putu niecīgās siltumvadītspējas dēļ siltināšanas slāņa biezums var būt divreiz mazāks, nekā siltinot ar alternatīviem materiāliem. Lielais materiāla blīvums palielina arī sienu un jumta konstrukciju izturību.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.