Foto: Shutterstock

Mājdzīvnieki tveicē – kā palīdzēt savam mīlulim dzīvoklī, mājā un mašīnā? 0

“Praktiskais latvietis”, AS “Latvijas Mediji”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

Karstā laikā ir grūti ne tikai cilvēkiem, bet arī mājdzīvniekiem. Viņu labsajūta karstā laikā, tāpat kā visas dzīves garumā, ir atkarīga no saimnieka. Kā palīdzēt dzīvniekiem pārciest karstumu?

1. Ūdens – pieejams visu laiku!

Pirmām kārtām, katram četrkājainim jābūt visu laiku pieejamam ūdenim. Ja no rīta dodaties uz darbu un līdz vakaram nebūsiet mājās, drošībai vēlams nolikt kādus divus traukus ar ūdeni. Dzīvnieciņi pa dienu dzīvo savu dzīvi – mēdz skriet, daudzīties un nevilšus var ūdeni apgāzt. Tādēļ vēlams nodrošināties ar rezerves variantu.

2. Jānodrošina ēna

CITI ŠOBRĪD LASA

Jāpiedomā, lai dzīvniekiem ir pieejama ēna. Ja istabas atrodas saules pusē un ļoti sakarst, ieteicams pa dienu aizvilkt biezos aizkarus, lai aizturētu karstumu, kā arī dzīvniekiem būtu iespēja atvilkt elpu vēsākās telpās, kā koridorā, vannas istabā utt.

Ja četrkājainie draugi dzīvo privātmājā ar dārzu vai lauku īpašumos, arī tad viņi ir jāuzmana. Piemēram, vai nav apgāzuši ūdens bļodu un ir pieejama ēna.

3. Pastaigas – tikai rīta agrumā vai vēlā vakarā

Tveicē par pastaigām karstumā jāaizmirst. Labu gribot, patiesībā nodarīsiet dzīvniekam pāri. Suņi pastaigās parasti mēdz dauzīties un skriet, tādējādi tādā karstumā viņi nodarīs sev pāri vairāk. Tāpēc, ja dodaties pastaigās, tad tikai agrajās rīta stundās vai vēlos vakaros, kad saule vairs tik ļoti nekarsē un temperatūra ir kritusies.

4. Ļoti jāuzmana šķirnes ar “īsajiem purniem”

Īpaša uzmanība jāpievērš šķirnēm ar īsajiem un šķietami amizanti uzrautajiem deguniem – piemēram, Persijas un eksotiskie īsspalvainie kaķi, visas buldogu šķirnes (Amerikas, franču, angļu u.c.), šitcu, pekinieši utt. Viņiem purna daļas uzbūves īpatnību dēļ pārkaršana ir vairāk izteikta.

Problēmas ar ādu var rasties arī ar garu apmatojumu un biezu pavilnu apveltītajiem mājdzīvniekiem. Šajā ziņā raksturīgs piemērs jau minētais pekinietis, arī čau-čau skaistā suņu šķirne u.c. Viņus laižot nopeldēties, jāatceras, ka apmatojums ātri samirkst, bet pavilna – ne un sasūt. Tādu kažoku pēc peldes žāvē ar fēnu vai vēl drošāk – samitrina tikai no virspuses.

Reklāma
Reklāma

5. Kā atvēsināt?

Mājdzīvniekus var atvēsināt, tos noglaudot ar samitrinātām rokām vai uzklājot samitrinātu dvieli (tiem, kas to atļauj!). Likt vannā suni vai, īpaši – kaķi, var vien tos, kas no šādas procedūras nebaidās! Jo pretējā gadījumā dzīvniekam vēl radīsiet papildus stresu, kas karstumā tam nu nebūt nav vajadzīgs.

Vēsuma nodrošināšanai labi derēs arī zooveikalos nopērkamie vēsuma paklājiņi – tie ir dažādi, bet darbības princips līdzīgs – kad dzīvnieks ar savu ķermeni sasilda paklājiņa iekšā esošo saturu, tas atdziest un ir patīkami vēss.

Protams, suņus var vest peldēties, tomēr te jāatceras divas būtiskas lietas. Pirmkārt, to drīkst darīt tikai tādās peldvietās, kur tas ir atļauts, otrkārt, jāraugās, vai ceļš uz peldvietu nav pārāk mokošs. Ideāli, ja peldvieta ir mājokļa tuvumā un mīlulim peldēšanās priekus ir iespēja baudīt visas dienas garumā. Tomēr, ja dzīvnieks neizrāda vēlmi doties ūdenī, nevajag to darīt ar varu vai nest viņu, tā nodarot vairāk ļauna nekā laba. Jo ne visiem suņiem patīk peldēšana!

6. Kā pārvadāt mašīnā?

Jāatceras gādāt par dzīvnieku labsajūtu, arī tos pārvadājot transportā. Īpaši tveicīgās dienās mašīnā jābūt kondicionierim! Un bez uzraudzības jebkuru (!) mājdzīvnieku mašīnā nedrīkst atstāt ne minūti, jo iznākums var būt letāls!!!!! Dodoties ilgākā braucienā, pēc noteikta laika sprīža mašīna jāpietur, suns jāizved ārā paēnā padzirdīt un izstaigāties, nokārtot dabiskās vajadzības.

Ja dzīvnieks smagi elso, ir pasīvs, iespējams, tam ir karstuma dūriens – nekavējoties sazinieties ar savu veterinārārstu!

SAISTĪTIE RAKSTI