Foto – Fotolia © AlexOakenman

Pēdu aprūpe mājās – tikai par maksu 0

“Mana radiniece slimo ar 2. tipa cukura diabētu, viņai ir diabētiskā pēda un nepieciešama īpaša pēdu aprūpe, taču viņa neiziet no mājām, praktiski ir guloša. Kā viņai saņemt šādu pakalpojumu mājās?” MARTA Garkalnē

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Rietumu civilizācija atrodas uz sabrukuma robežas: eksperts brīdina par gaidāmo krīzi
Lasīt citas ziņas

Atbild Nacionālā veselības dienesta (NVD) sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Māra Āboliņa: “Gan pirmā, gan otrā tipa cukura diabēta pacientiem valsts pilnībā apmaksā diabētiskās pēdas aprūpes kabineta apmeklējumu, turklāt tiek segta arī pacienta iemaksa. Taču pacientam jārod iespēja nokļūt ārstniecības iestādē, jo diabētiskās pēdas aprūpes speciālista vizīte pacienta mājās nav valsts apmaksāts pakalpojums. Lai pēdu aprūpi saņemtu mājās, kas būs maksas pakalpojums, jāsazinās ar ārstniecības iestādēm, kuras piedāvā šo pakalpojumu. Pacients, kam ir grūtības pārvietoties un nepieciešama palīdzība transporta nodrošināšanai vai to izdevumu segšanai, var vērsties pašvaldības sociālajā dienestā.

Diabētiskās pēdas aprūpes kabinetā cukura diabēta pacientus pieņem ar ģimenes ārsta vai endokrinologa nosūtījumu profilaktiskai pēdu aprūpei. Nav noteikts, cik reižu gadā pacientam pienākas šis valsts apmaksātais pakalpojums. Ģimenes ārsts vai endokrinologs pacientu uz šo procedūru nosūta pēc nepieciešamības. Pēdu aprūpe ietver ādas sabiezējumu – hiperkeratožu – noņemšanu, ieaugušu nagu ārstēšanu, varžacu izgriešanu.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.