Labākais novietojums un papildu aprīkojums mājas datora galdam 0

Atbilstošs datoram


Izmantojot klēpja datoru (“laptop”) vai vēl samazinātāku versiju – piezīmjdatoru (“notebook”), darbam der jebkurš galds, jo nav nepieciešams paliktnis datora klaviatūrai un novietne stacionārajam blokam. Daudzi datora preču veikali, kā arī interjera aksesuāru saloni piedāvā interesantus papildu galdiņus, ko iespējams novietot līdzās atpūtas krēslam, dīvānam vai gultai, kā arī paliktņus, ko var izmantot, pat strādājot guļus.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas
Ja tomēr darbs saistīts ne tikai ar datoru, bet arī ar dažādiem papildu materiāliem – dokumentu mapēm, rasējumiem, tabulām utt. – un darbam nepieciešams atvēlēt atsevišķu zonu, derēs jebkurš standarta izmēra rakstāmgalds ar papildu plauktiem.

Ja paredzēts izmantot stacionāro datoru, svarīgi, cik stundu dienā pie tā strādās. Ja tā ir puse vai pat visa diena, nepieciešams speciāls datorgalds, kas nodrošinās visus ergonomiskos parametrus, lai strādātājs nekaitētu savai veselībai. Ja dators tiek izmantots vien atsevišķās dienās un pāris stundu, var izvēlēties no skapja izvelkamu plauktu vai piebīdāmu galdiņu klaviatūrai, bet pašu datoru paslēpt iebūvētā skapī vai plauktu sistēmā. “Izvēloties darba galdu, līdztekus citiem parametriem jānovērtē arī tā malas. Tas svarīgi ne tikai izskata dēļ – pret nelīdzenām un asām malām var saplēst drēbes, sasisties. Arī taisnas galda malas var izraisīt traumas. Noapaļotas malas ir visdrošākās, bet slīpas malas ir gana drošas, bet ātri noskrambājas. Vēl kāds svarīgs nosacījums – ērti, ja galdā vai darba virsmā ir atveres vadiem,” iesaka dizainere Sāra Gaventa.

Novietojums


CITI ŠOBRĪD LASA

Darba vietu vislabāk iekārtot līdzās logam, tad lieki nevajadzēs izmantot mākslīgo apgaismojumu. Tomēr nereti ērtāk izrādās darba vietu integrēt kādā nišā vai iebūvētā skapī. Jebkurā gadījumā galdam jābūt pietiekami platam un garam, lai uz tā būtu iespējams novietot gan monitoru, gan klaviatūru, gan savus elkoņus. Par galdu var izmantot ne tikai atsevišķu galdu, bet arī iebūvētu vai droši nostiprinātu darba virsmu/plauktu. Galvenais, lai tā atbilst izmēru nosacījumiem. Pretējā gadījumā iespējams iedzīvoties muguras, spranda vai plecu sāpēs, kā arī redzes problēmās. Pēc ergonomikas likumiem, standarta datorgalda augstums 73 – 75 cm. Lietojot plakano monitoru, ieteicams vismaz 70 × 120 cm liels galds, ar portatīvo datoru – 60 × 120 cm. Lai būtu ērti piecelties un apsēsties, pie jebkura galda jāparedz aptuveni metru brīva vieta. Monitors jānovieto acu līmenī, izstieptas rokas attālumā no tām.

Papildu aprīkojums


Mūsdienu biroja aprīkojums ļauj izvēlēties arī dažādus interesantus risinājumus mājas birojam – funkcionālus plauktus, atvilktņu blokus uz skrituļiem, dažādus paliktņus, sienas plānotājus ar kabatām sīkumu glabāšanai, kas atslogo darba virsmu no visa nevajadzīgā.

Ļoti svarīgi aksesuāri, kas īpaši noderīgi mājas apstākļos – vadu un kabeļu organizētāji: dažādi stiprinājumi, tuneļi un klipši, ar kuriem visus vadus iespējams ērti grupēt un savākt, lai tie nemētātos pa grīdu un nepītos pa kājām.

Lai ilgstoša strādāšana būtu ērtāka, iespējams iegādāties arī speciālus kāju paliktņus un ergonomiskus peles paliktņus.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.