Foto: Fotolia

Māja pa ziemu netiek apdzīvota? Galvenais – nepieļaut mitruma iekļūšanu ēkā 0

Ko darīt, lai māja, kurā pašlaik neviens nedzīvo, rudens, ziemas un pavasara aukstajos mēnešos nebojātos? Varbūt ik pa laikam vajag izkurināt krāsnis? Katru dienu kurināšana nav iespējama. ZENTA MADONĀ

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Lasīt citas ziņas

“Lai māja nebojātos, jāpanāk, lai no tās pietiekamā apjomā tiktu izvadīts mitrums – jānodrošina, lai darbotos dabīgā ventilācijas sistēma, īpaši ēkas pagrabā. No zemes siltums ceļas uz augšu un izplūst pa ventilācijas atverēm, paņemot līdzi daļu telpas mitruma. Jāpārliecinās, ka mājas jumts ir tehniskā kārtībā un netek, pārlieku liels mitruma daudzums nedrīkst nonākt arī uz ēkas sienām, piemēram, no bojātām vai aizsērējušām lietus ūdens notekām,” skaidro Aigars Kalniņš būvfirmas RRKP būve valdes loceklis.

Ierīkot piespiedu ventilāciju gan nav vēlams: jāņem vērā, ka rudenī un pavasarī āra gaiss ir mitrs, tāpēc nevajadzētu pieļaut tā iekļūšanu ēkā. Bieži vien noblīvēta māja (cieši aizvērtas durvis un logi), saglabājas labāk, nekā tad, ja tiek pieļauta liela gaisa apmaiņa.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ideja laiku pa laikam izkurināt krāsnis nav slikta – arī tas samazinās mitruma daudzumu telpās. Taču jāpārliecinās, ka darbojas dabīgās ventilācijas sistēma, pa kuru mitrais un siltais gaiss var izplūst. Pietiks, ja māja regulāri tiks kurināta vienu vai divas reizes nedēļā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.