Reklāmfoto

Mailova pašdarinātās veiksmes stāsts Rīgā
 0

Beļģu mūziķim un dziesminiekam ar skatuves vārdu “Milow” šogad apritēja 31 gads un viņš tiek uzskatīts par vienu no retajiem Eiropas mūziķiem, kam izdevies iekarot popularitāti paša spēkiem, proti, bez mūzikas industrijas “neredzamās aizmugures” ietekmīgu producentu vai milzu mūzikas izdevniecību bīdošas rokas atbalsta.

Reklāma
Reklāma

 

TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
7 brīnumēdieni! Pārtikas produkti, kuru regulāra iekļaušana ēdienkartē kavē ādas novecošanos
Lasīt citas ziņas

Rīgā Mailovs atgriezīsies pie mūzikas pamatvērtībām – koncerttūres “Less is More” vizītkarte ir vienkāršība – 29. novembrī “Sapņu fabrikā” skanēs tikai vokāls un ģitāra.

 

Tiesa, Beļģijas lepnuma Mailova veiksmes stāstu par vienkāršo puisi no Antverpenes, īstajā vārdā sauktu par Jonatanu Vandenbreku, mazliet aizēno fakts, ka pirmo ievērojamo popularitāti starptautiskā arēnā viņš ieguvis, pateicoties popmūzikas gigantu 50Cent, Džastina Timberleika un producenta Timbalanda dziesmas “Ayo Technology” versijai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tiesa, šā uzskata oponenti tūlīt steigs iebilst, ka Mailova dziedājumā un apdarē dziesma izdevusies tik “lipīga”, ka vietnē “You Tube” izpelnījusies vairāk nekā 15 miljonu skatītāju uzmanību, iegūstot veiksmīgākā “Do it yourself” jeb “dari pats” mūziķa statusu Eiropā. Un viņiem būs taisnība. Singlam bija arī milzu komerciāli panākumi – tas sasniedzis platīna statusu sešās Rietumeiropas valstīs, bet visā pasaulē tika pārdots mūsdienās neiedomājamā daudzumā – vairāk nekā miljons kopiju.

Jāatzīst, savas karjeras pirmsākumos beļģu mūziķis visai ātri noprata, ka, dziedot lielai daļai pasaules nesaprotamajā beļģu valodā, panākumus negūsi.

Pats Mailovs atzinis, ka ielauzīties angļu mēlē viņam palīdzējusi apmaiņas studiju programma ASV, taču par viņa pirmajiem muzikālajiem iedvesmotājiem kļuvuši “Pink Floid”, ko mūziķis redzējis koncertējot 1994. gadā.

Izaudzis instrumentu pārpilnās mājās, pats Jonatans bērnībā un pusaudža gados izmēģinājis roku gan akordeona, gan klavieru, gan arī ģitārspēlē, bet studiju gados izspēlējies vairākās grupās. Tas gan viņu novedis pie atziņas, ka turpmāk viņa stihija būs soloforma. Mūziķis arī atzinis, ka skatuves vārdam “Milow” neesot nekādas īpašas nozīmes, tas izvēlēts starptautiskas labskanības dēļ.

Pirmo albumu “The Bigger Picture” mūziķis izdeva 2005. gadā paša izdevniecībā “Homerun Records”. Pēc lokāliem panākumiem beļģu laikraksts “De Stardard” nodeva mūziķa rīcībā sleju, kuru lasot ikviens popmūzikas lauciņa jaunais censonis varēja iedvesmoties, jo Jonatans tajā regulāri publicēja neatkarīga mūziķa ceļa veiksmes un kritienus. Nacionāla rakstura atpazīstamību pats Mailovs ieguva, sākot sadarboties ar producentu Džo Frankenu – 2007. gadā singls “You Dont’t Know” kļuva par Beļģijas gada grāvēju. Stāsta, ka savu nākamo albumu “Coming of Age” mūziķis ieskaņojis vien trīs dienās, talkā aicinot labākos beļģu mūziķus. Viņa dziesmas “Dreamers and Renegades” un “The Ride” kļuva par hitiem.

Reklāma
Reklāma

Pēc “Ayo Technology” izrāviena Mailovs ieguva teju visas 2009. gada mūzikas balvas, viņu aicināja uzstāties lielākie Eiropas mūzikas festivāli. Viņu neapturēja nedz tūres busiņa avārija – tas nodega pilnībā, mūziķiem gan tiekot cauri ar veselu ādu, nedz uzstāšanās 1430 metru zem jūras līmeņa (pasaules rekords).

Mūziķis saņēmis starptautisko “European Border Breaker Awards” (“Eiropas robežpārkāpēja balvu”), apgāžot skeptiķu apgalvojumus, ka gūt panākumus mūzikas industrijā mūsdienās spēj vien dzimtās angļu valodas lietotāji. Saņemot balvu, Mailovs pateicās faniem par sniegto atbalstu laikā, kad neviens negribēja par viņu ne dzirdēt.

Atgriešanās pie saknēm jeb pašiem mūzikas pamatiem gaidāma arī Mailova koncertā “Sapņu fabrikā”. Uzstāšanās būs ļoti personiska – gaismu režija ir vērsta uz intimitāti, nebūšot specefektu, kas varētu novērst uzmanību no kontakta ar klausītājiem. Tikai vokāls un ģitāra – Mailovs Rīgā uzstāsies kopā ar beļģu mūziķi Tomu Vanstifotu, vokālistu, ģitārspēles un sitaminstrumentu virtuozu. Koncerta īpašais viesis būs dziedātājs un komponists Dons (Arturs Šingirejs), kurš koncertam gatavo īpašu akustisko programmu.

 

 

VARBŪT NODER

Koncerta sākums – 21.00.

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, HYPERLINK “http://www.bilesuserviss.lv” www.bilesuserviss.lv

Cena – Ls 15.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.