
Maija grāfa svētkos drosmīgākie izmēģina roku zobenu cīņās 0
Vairāki simti apmeklētāju un dalībnieku sestdien, 16.maijā, Spīķeru kvartālā piedalījās viduslaiku festivālā un karnevālā “Maija grāfs 2015”, novēroja aģentūra LETA.
Pasākuma apmeklētāji piedalījās zobenu cīņās, loka šaušanā, viduslaiku atrakcijās un radošajās meistardarbnīcās. Apmeklētāji arī varēja sameklēt noderīgas lietas amatnieku tirdziņā. Īpaši pieprasītas bija zobenu cīņas un loka šaušana.
Tāpat klātesošos priecēja dažādi ansambļi, kuri atskaņoja vidusslaiku mūziku, kā arī viduslaiku bruņinieki un galma dāmas. Pasākumā tika piešķirts tradicionālais Maija grāfa un Maija grāfienes tituls.
Maija grāfa svētki ir viena no senākajām Rīgas kultūras tradīcijām, kam Latvijas galvaspilsētā ir vairāk nekā 500 gadus sena vēsture. Šie svētki tiek svinēti par godu pavasara atnākšanai, un tajos tiek izvēlēts Rīgas labākais aizstāvis, kurš tiek noteikts bruņinieku turnīrā. Arī šoreiz, lai kļūtu par labāko Rīgas aizstāvi, vīriem nāksies pierādīt savu veiklību un drosmi. Cīnīties par Maija grāfa titulu varēs ikviens vīrietis, kurš gatavs demonstrēt savu spēku un drosmi vairākās sacensībās. Titula ieguvējs noteiks savu izredzēto un nosauks to par Maija grāfieni, un šis pāris kļūs par festivāla simbolu uz gadu – līdz nākamiem svētkiem.
Maija grāfa svētkus 1477.gadā Rīgā sāka svinēt melngalvji jeb neprecētie Rīgas tirgotāji kopā ar Lielo ģildi. Svētku tradīciju Rīga viduslaikos pārņēmusi no Vācijas, Skandināvijas, Gotlandes un Lielbritānijas, kur tie no seniem laikiem tika svinēti kā pavasara svētki. Šajā dienā vīrieši piedalījās drosmes un spēka demonstrējumos, turnīros kopā ar pilsētas rāti tika izvēlēts uzvarētājs, kas tika nosaukts par labāko pilsētas aizstāvi un ieguva Maija grāfa titulu uz vienu gadu.