Torni izjauc pamazām 0
Reizēm osteopāts spēj noteikt diagnozi, vainu sataustot ar rokām, taču nereti nepieciešami papildu izmeklējumi. Speciālists vizuālās diagnostikas attēlos saskata specifiskas nianses, kas palīdz izskaidrot sajusto.
Osteopātijas seanss ilgst vidēji 45 minūtes. Šajā jomā nedrīkst rīkoties pēc principa – jo ilgāk, jo labāk. Organismam ir noteikta kapacitāte, cik daudz tas vienā reizē spēj saņemt.
Baiba Smilškalne osteopātijas seansu salīdzina ar torņa jaukšanu. To var darīt no augšas un pakāpeniski, lai saglabātu pamatus un organismā viss nesabruktu. Jāsaprot, līdz kuram līmenim tornis jānojauc, lai ķermenī pēkšņi neiestātos haoss.
Daudziem atvieglojums rodas uzreiz pēc osteopātijas seansa. Paiet 2–3 dienas, kamēr organisms pārkārtojas, un šajā laikā mēdz būt visdažādākās reakcijas. Var saglabāties viegluma sajūta, bet iespējams arī paasinājums, kas parasti norimst vēlākais trīs dienu laikā.
Kā stāsta osteopāte, kādai pacientei pēc seansa radies tāds nogurums, ka viņa vakarā pamodusies, lai ietu gulēt, un turpinājusi to darīt arī nākamajā dienā. Tas nozīmē, ka organisms intensīvi pārkārtojas un pēc tam sūdzības pamazām sāk atkāpties. Nereti māmiņas stāsta, ka zīdainis pēc osteopātijas seansa nākamajā dienā raudājis, jo droši vien līdzīgs process notiek arī mazulīša organismā.
Dažkārt pietiek ar vienu seansu, taču, ja problēma ielaista, nepieciešami 3–5 seansi vai pat vairāk. Parasti katru nākamo plāno ne ātrāk kā pēc trim dienām, lai ļautu organismam pārkārtoties.
Par laimi, ķermenim piemīt pašārstēšanās potenciāls. Osteopāts var dot impulsu audiem un ierādīt ceļu, kā atlabt. Veselību iespējams uzlabot, tikai mainot nevēlamos ieradumus un arī pašam ieguldot darbu tās labā.