Atjauno līdzsvaru 0
Osteopāts ārstē dažādu veidu sāpes. Daudzi pacienti ierodas, kad klasiskā medicīna tās nespēj izskaidrot un tāpēc arī nepalīdz. Viņu vidū ir māmiņas ar bērniem, kuras nevēlas savus mazuļus ārstēt ar tradicionālām metodēm. Nāk vēža slimnieki pēc ķīmijterapijas, operācijas un staru terapijas vai lai mazinātu neārstējamas slimības sekas un atvieglotu emocionālos pārdzīvojumus.
Osteopātija nevar aizstāt ķirurģiju, taču atsevišķos gadījumos to papildina. Piemēram, ja radusies starpskriemeļu diska trūce ar gredzena plīsumu un tās kodols saspiež nervu saknīti, osteopāts situāciju neglābs. Taču nereti, atbrīvojot mugurkaulu, iespējams radīt apstākļus, lai tā atgrieztos savā vietā. Jebkurā gadījumā speciālists var palīdzēt sagatavoties operācijai, lai pacients to pārciestu vieglāk, kā arī pēc tam atgūties no fiziskā un emocionālā stresa.
Osteopāts spēj daļēji palīdzēt, ja ir plakanā pēda un izvirzījies īkšķa kauliņš. Kā norāda Baiba Smilškalne, pastāv anatomiskas likumsakarības, kāpēc tas izveidojies. Šajā un daudzos citos gadījumos nepietiks tikai ar osteopātijas seansiem. Lai labotu vainu, jāatsakās no nelāgajiem paradumiem.
Pie šā speciālista ir lietderīgi vērsties, ja ir deguna blakusdobumu iekaisums. – Galvaskauss sastāv no daudziem kustīgiem kauliņiem, kas palīdz notikt šķidruma drenāžai, – skaidro osteopāte. – Lai saprastu, kāpēc attīstās iekaisums, kalnu upi varētu salīdzināt ar dīķi. Upē neaug zāle, ja tajā ir strauja ūdens plūsma. Tāpat, ja galvā notiek šķidrumu kustība, mikrobiem nav kur pieķerties.
Piemēram, smagās dzemdībās dzimušam mazulim galvaskausa kauli var būt mazkustīgi un deguna blakusdobumiem nav iespējams attīrīties, tāpēc tos, kā arī muskuļus un saites vajag atbrīvot. Uzlabojoties asiņu plūsmai un limfas cirkulācijai, aktivizēsies paša organisma aizsardzības mehānismi.
Arī galvassāpes rodas tāpēc, ka smadzenēm nav pietiekamas asiņu pieplūdes un atplūdes un iestājas skābekļa bads.
Osteopāts var palīdzēt arī cīņā pret alerģiju, kas rodas dažādu iemeslu dēļ. Tā ir saistīta ar imunitāti, ko iespējams stiprināt, taču vispirms jācenšas tikt skaidrībā, kāpēc tā vājinājusies.
Ar osteopātiju var regulēt augstu asinsspiedienu, ja vien tas nav bijis jau ilgstoši un radījis neatgriezeniskas pārmaiņas asinsvados.
Glaukomas slimniekiem paaugstināts spiediens acs dobumā rodas, jo neattek šķidrums. Osteopāts tā plūsmu var iekustināt, izņemot gadījumus, kad šūnas jau gājušas bojā.
Šķielēšanas gadījumā nereti ir bojāts redzes nervs. Ja tas ir tikai daļēji nospiests un nervu iespējams atbrīvot, atjaunojas normāla funkcija. Taču, ja tas ir atmiris un vairs nesasniedz muskuli, kas koriģē acs ābola kustības, osteopāts nepalīdzēs.
Pie osteopāta ir vērts doties arī pēc lūzuma, lai paātrinātu sadzīšanu, mazinātu šoku audiem, uzlabotu asinsriti un nervu impulsu pārvadi.
– Lai gan osteopātija vairāk vai mazāk var līdzēt gandrīz visu veselības problēmu gadījumā, tā nav panaceja. Visefektīvākā ir vairāku metožu kombinācija, – atzīst speciāliste.