Maigi baltā pūpolpirts un citas senlatviešu tradīcijas 0
Pūpoli – dabas mošanās simbols, izturīgi, ātraudzīgi, sīksti, ar augstām izdzīvošanas spējām, lokani, elastīgi, maigi un mīksti. Tātad varam secināt, ka pūpolu enerģētika veicina izturību, sīkstumu, izdzīvošanas spēku, līganumu, fleksibilitāti, elastīgu domāšanu, piedošanas vieglumu un maigumu.
Tas atgriež cilvēku tīrā veselumā, būt šeit un tagad. Būt šeit un tagad ir šobrīd patiešām bieži skanošā frāze. Tas nozīmē, ka tā patiešām ir būtiska laimīgas dzīves atslēga.
Senlatviešu tradīcijās apaļais pūpols pieminēts kā veselības simbols. Arī Eiropā ar pūpolzariem rotā telpas un viens otru ieper, lai būtu veseli. Jau izsenis vītolu enerģētika ir saistīta ar rituāliem, tāpēc pūpolus visbiežāk izmanto tieši rituālajās pirtīs.
Vītolu mēdz dēvēt par sievietes maģijas koku, Māras koku, pateicības koku, baznīcas koku, dzīvības spēka un mīļuma koku. Literatūrā minēts, ka vītoliem piemīt spēcīga enerģētika, kas apstiprinājusies arī manā pirtnieces praksē.
Vītols satur aspirīnu, tātad pazemina ķermeņa temperatūru, samazina sāpes, reimatisma sāpes, pretiekaisuma iedarbību veicinošs. Mizu izvilkumus lieto pretreimatisma ziedēs. Veselība, tātad arī labklājība, auglība un pārticība. To visu iespējams aktivizēt, pirtī izmantojot pūpolu slotas. Apzinoties šīs iespējas, pirtsslota iegūst vēl spēcīgāku iedarbību, jo tiek pievienots domu spēks.
Ādai patīk daudzveidīgi pieskārieni, un pūpola slotiņas to nodrošina. Sākumā ar pūpola slotiņām iesaku braucīt augumu, iedarbojoties maigi un plūstoši. Pieskārieni ir tas, pēc kā ilgojas lielākā daļa cilvēku. Patīkamas un emociju raisošas sajūtas iespējams gūt, maigi skarot seju, matus, kakla daļu. Tad var pielietot ritmošanas paņēmienu. Nobeigumā, kad paši pūpoli notriekti un palikuši zari, ar tiem veic berzēšanu un rullēšanu pa muguru un pēdām, kuras laikā spēcīgāk izdalās aspirīns un stiprāka smarža, kas nodrošina arī aromterapiju. Ja darbība iet kopā ar vārdiem, tad procesi norisinās daudz spēcīgāk.
Braucīšanai iesakām piedot jaudu ar Līgas Reiteres ieteiktiem vārdiem:
Glaudīt glaudu, braucīt brauku, lai nebija skabardziņa,
Lai nebija skabardziņa nevienā vietiņā,
Ne tavā augumā, ne tavā prātiņā,
Ne tavā darbiņā, ne valodiņā.
Pūpoliem izteikti patīk augt mitrās augsnēs. Literatūra vēstī, ka arī mēs, cilvēki, sastāvam no vismaz 70% ūdens, un tā ir būtiska eksistences sastāvdaļa. Pieredze rāda, ka, lietojot šo augu pirtī, tas veiksmīgi aktivizē sastrēgušus iekšējos blokus, atbrīvo no nevēlamām enerģijām, tīra toksīnus.
Praksē darbojoties un uzdodot pirtsmīļiem jautājumu, kas no visa pirts rituāla visvairāk paticis, visbiežāk nācies dzirdēt atbildi: “Visa atmosfēra kopumā!” Tāpēc ieteikums – organizējot pirts procedūras, pievērs uzmanību tieši estētikai un atmosfērai, lai pirtsmīlis gūtu maksimālu baudu.
Vītolu slotas
Vītolu slotas labi izmantot kā galvas atvēsinošās slotas. Vītolu un kārklu zarus izmanto, veidojot slotas no dažādiem augiem.
Radi noskaņu!
Atmosfēras radīšana veicina harmonisku pirts rituāla norisi. Ieliec vāzē zarus ar jaunajām lapiņām!