Magonis nogādāts Rīgas Centrālcietumā un pagaidām kamerā uzturas vienatnē 0

Kukuļņemšanā aizdomās turētais līdzšinējais uzņēmuma “Latvijas Dzelzceļš” (LDz) valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis nogādāts Rīgas Centrālcietumā.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Rietumu civilizācija atrodas uz sabrukuma robežas: eksperts brīdina par gaidāmo krīzi
Lasīt citas ziņas

Magonis tika aizturēts pagājušajā ceturtdienā, un sestdien, beidzoties aizturēšanas termiņam, Rīgas rajona tiesa viņam kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) savas īslaicīgās aizturēšanas vietas nav, taču parasti birojs aizturētos pirmās diennaktis izvieto tā dēvētajās septītajās debesīs – septītajā stāvā Valsts policijas īslaicīgās aizturēšanas vietā Čiekurkalna iekšlietu iestāžu kompleksā.

Ieslodzījuma vietu pārvaldē aģentūra LETA noskaidroja, ka nu jau bijusī amatpersona pirmdienas vakarā nogādāta Rīgas Centrālcietumā. Magonis ir izvietots korpusā, kurā atrodas pirmo reizi apcietinātas personas. Kamerā viņš šobrīd atrodas viens. Pārvaldē skaidroja, ka tā ir ierasta prakse, kad pirmo reizi apcietinātas personas sākotnēji netiek izvietotas kamerās kopā ar pārējiem apcietinātajiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Neskatoties uz savu statusu, cietuma administrācija pret apcietināto izturas kā pret jebkuru ieslodzīto. Nekāda papildu apsardze šai personai netiek nodrošināta un viņš tiek apsargāts tāpat kā citi ieslodzītie.

Rīgas Centrālcietums ir lielākā ieslodzījuma vieta Latvijā. Šajā cietumā savulaik pabijušas daudzas koruptīvos noziegumos apsūdzētas dažāda ranga amatpersonas, piemēram, bijušie pilsētu mēri, deputāti, muitnieki, policisti, iekšlietu ministrs, Rīgas domes amatpersonas. Šo cietumu KNAB savulaik izvēlējās kā simbolisku vietu savas pretkorupcijas sociālās kampaņas atklāšanā. Toreiz šajā cietumā birojs dažādu valsts institūciju darbiniekiem rīkoja semināru “Korupcijas sekas: soda neizbēgamība un brīvības vērtība”.

Apcietinājumā turēšanas kārtības likums paredz, ka Magonim ir tiesības saņemt naudas pārvedumus, iegādāties pārtiku cietuma veikalā, veikt ne mazāk kā stundu ilgu ikdienas pastaigu, rakstīt vēstules un ne retāk kā reizi nedēļā izmantot cietuma tālruni. Atļautais sarunas ilgums ir ne mazāks kā piecas minūtes.

Tāpat ne retāk kā reizi mēnesī uz vismaz stundu Magonis varēs tikties ar radiniekiem vai citām personām.

Apcietinātajam ir arī pienākumi, proti, pildīt cietuma iekšējās kārtības noteikumus, ievērot izmeklēšanas cietumā noteikto dienas kārtību, uzkopt telpas, saudzīgi izturēties pret cietuma īpašumu un ievērot personisko higiēnu.

Magonis septiņu dienu laikā Rīgas rajona tiesas lēmumu var pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā. Rīgas rajona tiesā sūdzība pagaidām nav saņemta.
Jau ziņots, ka KNAB Magoni tur aizdomās par liela apmēra kukuļa pieņemšanu. KNAB oficiāli sniegtā informācija ir skopa – pierādījumu kopums dod pietiekamu pamatu uzskatīt, ka kukulis, kura apmēru birojs neatklāj, saņemts saistībā ar LDz meitasuzņēmuma “LDz ritošā sastāva serviss” iepirkumu.

Reklāma
Reklāma

Portāls “Diena.lv” iepriekš ziņoja, ka Magonis, iespējams, tiek turēts aizdomās par aptuveni pusmiljona eiro kukuļa saņemšanu saistībā ar “LDz ritošā sastāva servisa” nesenu daudzmiljonu iepirkumu – četru vecu dīzeļlokomotīvju iegādi no Igaunijas miljonāram Osinovskim piederošā uzņēmuma “Skinest”.
Osinovskis savukārt noliedzis korupciju darījumā par lokomotīvju pārdošanu LDz, vēstīja Igaunijas portāls “Delfi.ee”.

Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma” ziņoja, ka nepilnu pusmiljonu eiro liels kukulis tika atrasts Magoņa automašīnā viņa aizturēšanas brīdī. Laikraksts “Postimees” vēstīja, ka Magonis aizturēšanas laikā mēģinājis bēgt. Magoni mēģināts aizturēt uz Igaunijas-Latvijas robežas, kad viņš ar šoferi atgriezies no Igaunijas. Ignorējot aicinājumu apstāties, abi metušies bēgt. Bēgšanas laikā automašīna attīstījusi ātrumu līdz 200 kilometriem stundā.
Krimināllikums par Magonim inkriminēto noziegumu paredz brīvības atņemšanu no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu.

Magonis LDz valdes priekšsēdētāja amatu ieņēma nepilnus desmit gadus – kopš 2005.gada 1.septembra. Pirms tam no 2003.gada viņš bija šī uzņēmuma padomes loceklis un padomes priekšsēdētājs. Magonis pagājušajā piektdienā no amata atbrīvots.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.