Magoņa advokāts: apgalvojumi par nedeklarēto pulksteņu kolekciju ir nepatiesi 0
Publiskajā telpā izskanējušie apgalvojumi par kādreizējā “Latvijas Dzelzceļa” valdes priekšsēdētāja Uģa Magoņa un viņa sievas pulksteņu kolekciju, kas it kā neesot deklarēta, ir nepatiesi un maldinoši, aģentūrai BNS pavēstīja Magoņa advokāts Alvis Marga.
Viņš pauda, ka “anonīmas personas mēģina manipulēt ar sabiedrisko domu un, iespējams, ietekmēt izmeklēšanas gaitu”.
“Pulksteņu kolekcionēšanu nav uzskatāma par pārkāpumu, bet ir ilgstoša un kopīga Magoņa un viņa sievas aizraušanās. Viņu abu pulksteņu kolekcija, kurā atbilstoši ir gan vīriešu, gan sieviešu pulksteņi, ir veidota daudzu gadu garumā, iegādājoties pulksteņus gan Latvijā, gan arī ārvalstīs. Protams, starp tiem ir arī pulksteņi, kurus kādam no ģimenes locekļiem laika gaitā ir dāvinājuši arī draugi, paziņas un darba kolēģi,” pauda advokāts.
Marga uzsvēra, ka visas mantas, tostarp arī pulksteņi, atbilstoši likumam ir deklarēti Magoņa amatpersonas deklarācijā, kurā gan nav iekļauti sievai piederošie pulksteņi un pulksteņi, kurus bijušais uzņēmuma vadītājs iegādājies vai saņēmis kā dāvanas tikai šā gada laikā, jo tie tiks norādīti nākamā gada deklarācijā, kad tā tiks aizpildīta.
“Jau daudzi līdz šim publiskajā telpā izskanējušie apgalvojumi šajā lietā, tostarp par it kā iespējamo bēgšanu, ir izrādījušies faktiem neatbilstoši un cilvēkus maldinoši. Kā vienmēr šo nepatieso ziņu avots ir bijušas anonīmas personas. Šobrīd atkal tiek mēģināts manipulēt ar sabiedrisko domu, visdrīzāk šīm pašām “anonīmajām” personām izplatot kārtējās puspatiesības,” piebilda Marga.
Laikraksts “Diena” piektdien vēsta, ka kratīšanās pie «Latvijas Dzelzceļa» (LDz) bijušā vadītāja Uģa Magoņa atrastas deklarācijās neuzrādītas ekskluzīvas mantas, proti dārgus pulksteņus.
Aģentūra BNS ziņoja, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) Magoni tur aizdomās par kukuļa pieņemšanu. KNAB pārstāve Laura Dūša iepriekš aģentūru BNS informēja, ka kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma panta daļas par kukuļa – materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu pieņemšanu, ko izdarījusi valsts amatpersona pati vai ar starpnieku par kādu jau izdarītu likumīgu vai nelikumīgu darbību vai pieļautu bezdarbību kukuļdevēja, kukuļa piedāvātāja vai citas personas interesēs, izmantojot savu dienesta stāvokli, neatkarīgi no tā, vai pieņemtais vai piedāvātais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai, ja pārkāpums izdarītas lielā apmērā vai ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai ja kukulis pieprasīts.
Par šo pārkāpumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz 10 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.
Pēc Dūšas teiktā, kriminālprocesa ietvaros iegūto pierādījumu kopums dod pietiekamu pamatu uzskatīt, ka kukulis saņemts saistībā ar LDz meitasuzņēmuma “LDz ritošā sastāva serviss” (LDz RSS) iepirkumu.
KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks iepriekš norādījis, ka lietas ietvaros veiktas vairāk nekā 10 kratīšanas un nopratinātas vairākas personas.