Mācītājs Mažis: “Kristiešu bažas ir par to, ka laulības termins tiks paplašināts, kam nevaram piekrist” 163
“Es domāju, ka kristīgā baznīca ir stāvējusi un turpinās stavēt par laulību starp vīrieti un sievieti,” tā TV24 raidījumā “Preses klubs” pauda viedokli Rīgas Āgenskalna Baptistu draudzes mācītājs Edgars Mažis, diskutējot par aktuālo tematu saistībā ar Saeimas vairākuma 2.novembrī konceptuāli nolemto – atbalstīt tieslietu ministres Ineses Lībiņas-Egneres (JV) virzīto likumprojektu pakotni, ar kuru Latvijā plānots ieviest jaunu tiesību institūtu – partnerību.
“Tās bažas ir par šo likumprojektu, ka viens brīdis pienāks, – un to mēs redzam arī Igaunijas piemērā – sākumā bija partnerības likums 2014.gadā un šogad nolēma, ka tās jau ir laulības, – tās ir tās kristiešu bažas par to, ka laulības termins tiks paplašināts, kam kristieši nevar piekrist,” norādīja Mažis.
Viņš vērsa uzmanību uz to, ka gan Eiropā, gan pasaulē “tas vilciens jau iet uz priekšu”.
“Kristiešu viedoklis paliek mazākumā. Protams, radikālā kristiešu daļa var cīnīties – iet demonstrācijās un tā tālāk,” pauda “Preses klubā” Mažis. Viņš diskusijā uzsvēra arī to, ka mums esot arī jāakceptē tas, ka šāda veida attiecības – viendzimuma pāru attiecības – pastāv.
“Bet es personīgi negribētu, ka tās tiktu sauktas par laulību. Manā tajā uzskatu sistēmā laulība ir kaut kas tik ļoti īpašs, ka tad, kad mēs sākam to fundamentu kustināt, tad tas tā kā tāds bumerangs var atgriezties atpakaļ,” tā TV24 diskusijā pauda Rīgas Āgenskalna Baptistu draudzes mācītājs Mažis.
Portāls LA.LV jau ziņoja, ka Saeimas vairākums šodien konceptuāli nolēma atbalstīt tieslietu ministres Ineses Lībiņas-Egneres (JV) virzīto likumprojektu pakotni, ar kuru Latvijā plānots ieviest jaunu tiesību institūtu – partnerību.
Visiem astoņiem likumprojektiem noteikta steidzamību, lai tos varētu izskatīt divos lasījumos. Galīgajā lasījumā parlaments par tiem varētu lemt 9.novembrī.
Grozījumi Fizisko personu reģistra likumā noteiks, ka ziņas par partnerības nodibināšanu un izbeigšanu būs ierakstāmas Fizisko personu reģistrā. Pakotnē ietvertie grozījumi Notariāta likumā nosaka partnerības noslēgšanu un izbeigšanu pie notāra, paredzot, ka, ierodoties personīgi klātienē pie zvērināta notāra, partnerību var noslēgt divas pilngadīgas personas, kuru starpā ir tuvas, personiskas attiecības un nepastāv ierobežojumi tās noslēgšanai, piemēram, tuva radniecība. Izstrādāti arī saistīti grozījumi Maksātnespējas likumā, likumos “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”, “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”, “Par valsts pensijām”, “Par valsts sociālo apdrošināšanu” un Pacientu tiesību likumā, kas nodrošinās noteiktus ekonomiskā un sociālā atbalsta pasākumus.
Plānots, ka normatīvo aktu grozījumi par partnerības ieviešanu stātos spēkā 2024.gada 1.jūlijā.