Foto no Cēsu vēstures un mākslas muzeja krājuma

Biedrību entuziasms 0


Pašu zemes apceļošanas propaganda īpaši aktivizējās 30. gadu sākumā lielās krīzes laikā, aicinot “nešķiest naudu nevajadzīgos ārzemju braucienos”. Aktīvākā no visām tūrisma organizācijām izrādījās Latvijas Centrālā tūristu biedrība (LCTB), kas, apvienojot vairākus simtus biedru un sadarbojoties ar samērā plašu aģentu loku provincē, kopš 1929. gada bija sarīkojusi 20 vietējās ekskursijas ar 1040 dalībniekiem uz visām Latvijas skaistākajām vietām, arī Latgali. Biedrība bija izveidojusi tūristu aģentūru stacijā “Rīga-1”, kur ceļotāji varēja saņemt bezmaksas informāciju par pašu zemes ceļojumu maršrutiem.

Reklāma
Reklāma
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Lasīt citas ziņas

Lūk, kā laikabiedrs 1929. gada jūlijā atcerējās LCTB rīkoto ekskursiju. Vispirms braukuši no Rīgas caur Meiteni uz Mežotnes staciju un tad sācies ceļojums kājām uz Rundāles pili, kur senatnes pētnieks Ernests Brastiņš nolasījis vēsturisku lekciju. Pēc tam otrpus Lielupei viesojušies Mežotnes zemkopības skolā un devušies uz Jumpravas muižu. Iegriezušies Bornsmindes dārzkopības skolā un Kaucmindes mājturības skolā un jau krēslā nokļuvuši pie Bauskas pilsdrupām, kur E. Brastiņš atkal sniedzis priekšlasījumu. Kājām nogājuši ap 20 kilometru. Šis piedzīvojums katram dalībniekam, LCTB loceklim, izmaksājis trīs latus. Par dalību biedrībā gadā bija jāmaksā pieci lati.

Latvijas Centrālā tūristu biedrība uzskatāma par celmlauzi Latvijas tūrisma politikas ceļā. Tā ir arī vienīgā no līdzīgām Baltijas valstu organizācijām, kas jau 30. gadu sākumā tika uzņemta Starptautiskajā oficiālo tūrisma propagandas orgānu ūnijā. Protams, ņemot vērā dzelzceļu lielo nozīmi tūrisma praktiskajā pusē, nevar par zemu novērtēt apstākli, ka biedrības vadība atradās dzelzceļu virsvaldes direktora Hugo Mazkalniņa kompetentajā tvērienā.

CITI ŠOBRĪD LASA
Entuziasmu Latvijas apceļošanā izrādīja arī Latvijas žīdu tūristu biedrība, kas 1931. gadā vien sarīkoja 19 vietējās ekskursijas ar 322 dalībniekiem, kā arī četrus braucienus uz Lietuvu un Igauniju.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.