![Nu, kad Gārsenē vairs nav skolas un bibliotēka izvietota relatīvi nomaļajā pilī, lasītāji šurp nākot kūtrāk.](https://lastatic.ams3.cdn.digitaloceanspaces.com/2016/02/PIErobeza13_TS_4.jpg)
“Šogad mani bērni sāka mācīties atjaunotajā Aspazijas Pamatskolā Jūrmalā. Mani satrauc, ka visi mājasdarbi un mācību saturs ir e-vidē,” LA.LV raksta kāda mamma un dalās savos pārdzīvojumos, atklājot arvien lielākus robus izglītības sistēmā.
Sākumā to centos pārrunāt ar skolas vadību, tad uzrunājot katru pedagogu, tad Jūrmalas Izglītības pārvaldi. Iemesls – nepietiek finansējuma, grāmatu nav. Digitālajām tāfelēm gan ir – tas nekas, ka nav skolotāju, kuri pie tām tāfelēm kaut ko mācītu.
Risinot manu sāpi par grāmatu nodrošināšanu bērnam uz mājām, lai varētu pilnvērtīgi apgūt mācības, jau septembrī sazinājos ar Izglītības kvalitātes dienestu un viņi apstiprināja, ka skolām ir jābūt papīra formātā grāmatām un ka digitālie mācību līdzekļi nevar būt vienīgie no kā bērns var mājās apgūt vai atkārtot mācību vielu.
Mani jautājumi un lūgumi skolai nav kaut kādas manas kaprīzes.
Un ja nu bērnam mājās nav datora vai interneta? Arī tādi cilvēki ir. Jau sen pierādīts, ka grāmatā izlasītais, atmiņā paliek labāk kā izlasīts ekrānā.
Tas ir graujoši!” LA.LV savu sāpi izstāstīja mamma Ilze.
LA.LV sazinājās ar vairākām Rīgas un lielāko Latvijas pilsētu skolām. Ko saka viņi par mācību grāmatu pieejamību skolēniem?