3
Drīzumā arī ārvalstīs
Svarīgi, ka meitenes pie sasniegtā netaisās apstāties. Šajā mācību gadā projektā darbojas 28 grupas 13 skolās. “Mērķis ir nākamgad skaitu dubultot, īpašu uzmanību pievēršot kūtrākajām skolām, kas pašas interesi neizrāda.” Tomēr viņām jau ir skaidrs, ka Latvijā jau drīz būs sasniegts maksimums. “Vairāk par 100 grupām Latvijā diez vai nokomplektēsim, tāpēc gribas izplesties arī pāri robežai, vairāk skatoties uz tām valstīm, kurās IT nozare ir zemā līmenī. Taču tas vēl ir sapnis,” norāda Elīna. Tāpat plānots rīkot vasaras nometnes, ko atbalsta arī vecāki, un palielināt nodarbību skaitu nedēļā.
“Learn IT”
VEIKSMES FORMULA
Starts
Dibināts 2014. gadā.
Sāk piedāvāt programmēšanas pamatapmācības sākumskolēniem.
Attīstība
2014./15. mācību gadā sāk ar divām trim grupām, šajā mācību gadā jau 28 grupas 13 skolās un apmēram 300 bērnu.
Saņemts atbalsts no Latvijas Universitātes biznesa inkubatora, jauniešu attīstības organizācijas “GoBeyond”, Rīgas domes grants programmā “Atspēriens”.
2016. gadā uzņēmums strādāja ar apmēram 42 000 eiro lielu apgrozījumu (2015. gadā – 20 722 eiro), paredzama neliela peļņa.
Uzņēmumā strādā trīs pilna laika darbinieki un divi nepilna laika darbinieki.
Vīzija
Nākamgad dubultot grupu skaitu.
Palielināt nodarbību skaitu nedēļā.
Rīkot vasaras nometnes.
Nākamo divu trīs gadu laikā “Learn IT” piedāvāt arī ārvalstīs.
Eksperts: “Jāmeklē veidi, kā tehnoloģijās ieinteresēt bērnus”
Kristaps Skutelis, tehnoloģiju bloga “Kursors.lv” vadītājs:
“IT speciālistu trūkums Latvijā ir problēma, kas tikai turpinās pieaugt, tāpēc jāmeklē veidi, kā tehnoloģijās ieinteresēt arvien jaunākus bērnus. Ja no mazotnes bērniem zinoši pasniedzēji interesantā veidā un ar rotaļu elementiem pasniegs ar datoriem un programmēšanu saistītas tēmas, vairosim IT speciālistu skaitu. Tas savukārt nozīmēs, ka šie speciālisti spēs ar iztiku nodrošināt sevi un savu ģimeni, kā arī palīdzēs ekonomiski plaukt Latvijas valstij, tās uzņēmējiem un iedzīvotājiem. Šobrīd būtu muļķīgi vismaz nepamēģināt bērnu aizvest uz kādu no programmēšanas pulciņiem, piemēram, “Learn IT”.”