Lūriņš: Obligātais dienests tomēr ir vīrišķības skola, tā ir pašapziņas celšana 111
Tēma – armijas prestižs. “Mani Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča paziņojums darīja uzmanīgu – es tajā saskatīju tādu, piedodiet, bet daudz sliktāku nākotni. Sapratu, ka mēs pieļaujam, ka Ukrainas jautājums varētu tikt atrisināts pasaulei nepieņemamā veidā, bet pasaule tālāk mēģinās sadzīvot ar šo lielo agresoru,” šādas bažas TV24 raidījumā “Preses klubs” izteica Valdis Lūriņš, režisors.
Runājot par valsts obligātu karadienestu, Lūriņš atgādina, ka šis jautājums ir pacelts vairākkārt arī Latvijā.
“Mēs esam nonākuši pie tā, ka mēs ekonomiski to nevaram atļauties, ka ekonomiski to nevaram nodrošināt, respektīvi – vispirms tad ir jāatrod nauda, lai varam nodrošināt Latvijai savu armiju,” skarbs ir režisors.
Viņš norāda, ka jaunākajai paaudzei vairs nav nekādu atmiņu un priekšstatu par to, kas ir krievu armija – “Paldies, Dievam!”.
Nacionālā armija ir pavisam cita armija – Latvijas armija kā visas nacionālās armijas ir ar profesionālo novirzienu un otrs – tā ir vīrišķības skola tomēr, saka režisors.
“No šāda aspekta, ka armija ir vīrišķības skola, katrai mazai valstij šādam obligātajam karadienestam būtu jābūt, nevis tāpēc, lai mēs karotu, bet tāpēc, lai mums būtu sava pašapziņa, lai valsts varētu pastāvēt. protams, var jau arī piesaukt Izraēlas piemēru, kur arī sievietes ir pakļautas karadienestam, ” rezumē Lūriņš.