Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Canon_Shooter/SHUTTERSTOCK

Lūk, kas jāsadedzina krāsnī, lai uzturētu skursteni pēc iespējas tīrāku 0

Cilvēki, kuru mājoklis tiek apsildīts izmantojot krāsni, zina, ka papildus malkas sagatavošanai ir jārūpējas arī par skursteņa tīrību. Proti, ja šo pienākumu ignorē, skursteņa iekšpusē ne tikai uzkrājas sodrēji, bet arī veidojas kondensāts. Agrāk vai vēlāk tas var izraisīt metāla daļu koroziju, plaisas un pat ķieģeļu sabrukšanu, vēsta medijs “Unian”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Sēras par Timmu gan bija īsas: Sedokova nāk klajā ar paziņojumu, ko fani nudien negaidīja
Pēteris Apinis: Aicinājums deputātiem: lūdzu neatņemiet tautai un aptiekāriem “Hosama aptieku nodokli”!
VIDEO. “Apkārt valda pilnīgs klusums, nolēmu doties atpakaļ uz auto,” Edgars piedzīvojis negaidītu tikšanos, dodoties prom no medībām 18
Lasīt citas ziņas

Tiek uzskatīts, ka skursteņa tīrīšana jāveic vismaz reizi gadā, taču papildus tam ir arī vairākas citas acīmredzamas pazīmes, kā saprast, ka ir pienācis laiks parūpēties par skursteņa tīrību.

Viena no pazīmēm ir, ka uguns deg vāji un dūmi, kas tiek izvadīti caur skursteni ir melni. Tāpat arī, ja atverat krāsns durvis un telpā izplatās dūmi mākonis, tas norāda uz to, ka ir pienācis laiks parūpēties par krāsns un skursteņa tīrību. Arī, ja krāsns iekšpusē ir novērojami sodrēji un, ja dedzinot malku, dzirdama sprakšķoša skaņa.

Kartupeļu mizas

CITI ŠOBRĪD LASA

Cilvēki, kuri mājokļus apsilda ar krāsni, bieži vien izmanto dažādas tautas metodes, kas palīdz uzturēt skursteni tīrāku. Efektīvs veids, kā iztīrīt skursteni, ir kartupeļu mizu sadedzināšana. Kad kartupeļu mizas tiek sadedzinātas, tās palīdz atdalīt sodrējus no skursteņa sienām. Sadegšanas laikā izdalās vielas, kas ietekmē sodrēju struktūru un veicina to atdalīšanos. Tā rezultātā skurstenis tiek attīrīts no uzkrātajiem sodrējiem, samazinot aizsprostojumu risku un uzlabojot dūmu izvadīšanu.

Sāls

Sāls ir efektīvs līdzeklis, kas palīdz samazināt sodrēju veidošanos. Sāls nepalīdz notīrīt jau iepriekš uzkrājušos sodrējus, taču tas palīdz samazināt to rašanos. Ar sāli ieteicams apbērt malku pirms kurināšanas, tas ātri uzsūc mitrumu, kas palīdz malkai izdegt pilnībā un rada mazāk sodrēju.

Apses zari

Vēl viens efektīvs veids, kā padarīt skursteni nedaudz tīrāku, ir izmantojot sausus apses zarus, taču tiem ir jābūt sausiem – uzglabātiem sausā telpā ar labu ventilāciju. Apses zari deg ilgi un intensīvi, palīdzot notīrīt sodrējus. Tomēr šī metode ir piemērota, tikai tad, ja skurstenis ir tikai nedaudz aizsērējis. Savukārt, ja skursteņa iekšpuse ir noklāta ar lielu sodrēju kārtu, tad šī metode nav ieteicama, jo apses intensīvā degšana var izraisīt ugunsgrēku.

Taču, atceries, ka šīs metodes palīdz skursteni padarīt nedaudz tīrāku, taču tās neaizstāj pilnīgu skursteņa tīrīšanu. Lai nodrošinātu skursteņa tīrību un pasargātu sevi un sev apkārtējos no ugunsnelaimēm, ir svarīgi uzticēt šo uzdevumu profesionāļiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.