LTV: “Daugavas stadiona” ledus halles būvnieks nav norēķinājies ar apakšuzņēmējiem un piegādātājiem 22
“Daugavas stadiona” ledus halles būvnieks “Arms group” nav norēķinājies ar apakšuzņēmējiem un piegādātājiem, šodien ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”.
Daugavas ledus halles gala pieņemšanas nodošanas akts vēl aizvien nav parakstīts, lai arī tajā jau notikuši gan treniņi Pasaules hokeja čempionātam un halle lietota vēl pus gadu.
Pasūtītājs vēl nav saņēmis arī apdrošināšanas polisi, kam būtu finansiāli jānodrošina būvobjektam solīto desmit gadu garantiju. Tam visam pamatā esot fakts, ka ģenerāluzņēmēja pārstāvis aizvien nav norēķinājies ar apakšuzņēmējiem un piegādātājiem, lai gan valsts par paveiktajiem darbiem ir samaksājusi.
Daži uzņēmumi esot vērsušies tiesā, lai piedzītu nesamaksāto un ir piesaistīti tiesu izpildītāji.
Tiesu izpildītāju veiktās darbības liek domāt, ka samaksa izpalikusi pat par ledus saldēšanas iekārtām.
“de facto” sazvanītie apakšuzņēmēji un piegādātāji sauc dažādas summas. Vienam tie ir desmiti tūkstoši eiro, citam – pāri simts tūkstošiem. Par ledus hallei piegādāto avārijas apgaismojumu samaksu – vairāk nekā 40 000 eiro, no “Arms Group” nav saņēmusi arī firma “Baltijas elektro sabiedrība”.
Uzņēmums pretenziju nosūtījis arī ledus halles pasūtītājam – Izglītības ministrijas paspārnē esošajam “Kultūras un sporta centram “Daugavas stadions””. Bet tas uzsver – viņiem ir līgums ar personu apvienību “Arms Group” un valsts uzņēmums ar to norēķinus ir veicis.
Līgums ar apvienību tika noslēgts 2019.gada rudenī. To veidoja “Arms Group” un Igaunijas firma “RTS Infraehitus”, bez kuras pieredzes un kvalifikācijas vietējam uzņēmumam visticamāk nebūtu iespējams izpildīt konkursa prasības.
SIA “Arms Group” valdes priekšsēdētājs Artūrs Sprudzāns raidījumam atbildējis, ka uzņēmums godprātīgi turpina veikt darbības saistībā ar atlikušo darbu pabeigšanu. Turklāt uzskata par neiespējamu komentēt ar tās klientiem un sadarbības partneriem noslēgtos līgumus un līgumu izpildes aspektus.
Iepirkumā “Arms Group” uzvarēja ar 10 miljonu eiro piedāvājumu un 10 gadu garantiju. Pārējo nosauktās cenas svārstījās no desmit līdz četrpadsmit miljoniem eiro.
Pirms tam iepriekšējais konkurss bija beidzies bez rezultāta, jo vienīgais pretendents piedāvāja teju divreiz augstāku cenu nekā pasūtītājs bija nosaucis.
Izglītības ministrijas pārstāvis Edgars Severs uzsver, ka līgums slēgts ar personu apvienību, tādēļ, pat ja viens no tās dalībniekiem saskāries ar finanšu grūtībām, ir iespēja vērsties pie otra, kas šobrīd arī notiekot.
Ģenerāluzņēmējam plāno piemērot arī līgumsodu par termiņu kavēšanu. Tikmēr apakšuzņēmēji saka – halle uzbūvēta uz viņu patriotisma rēķina.
Kā liecina “Firmas.lv” informācija, 2019.gadā “ARMS Group” strādāja ar 5,294 miljonu eiro apgrozījumu un guva 54 815 eiro peļņu. Uzņēmuma finanšu dati par 2020.gadu vēl nav publiskoti.
Uzņēmums reģistrēts 2014.gadā ar 3000 eiro pamatkapitālu. Līdz 2015.gadam uzņēmuma 50% kapitāldaļu īpašnieks bija Andris Kozulis, kuru vēlāk apsūdzēja un notiesāja par balsu pirkšanu Saeimas vēlēšanās sava drauga, toreizējā “Vienotības” politiķa Dzintara Zaķa labā.