jaunieši pie Iecavas Mūzikas un mākslas skolas ēkas 2014. gada 1. septembrī.
jaunieši pie Iecavas Mūzikas un mākslas skolas ēkas 2014. gada 1. septembrī.
Publicitātes foto

LPS: Mūzikas un mākslas skolas nesaņem pilnu finansējumu 0

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) lūdz Kultūras ministriju (KM) skaidrot situāciju ar nepietiekamo finansējumu mūzikas un mākslas skolām, kurām paredzētais 100% valsts līdzekļu finansējums pilnībā netiek saņemts, aģentūra BNS noskaidroja savienībā.

Reklāma
Reklāma
“Latvija ir iegājusi Nāves spirālē! Ar čurainu lupatu jāpatriec!” Hermanis par politiķiem, kuri valsti ved uz “kapiem”
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
RAKSTA REDAKTORS
Bez vainas vainīgs? Mirklī, kad trīs bērnu tēva Artūra kontā ienāca 200 eiro, viņš kļuva par bīstamu krāpnieku! 44
Lasīt citas ziņas

LPS pārstāve Maija Pētermane pavēstīja, ka 2010. gadā pašvaldības no valsts saņēma 48% no mūzikas un mākslas skolām nepieciešamā finansējuma un pamazām šī proporcija tika palielināta, taču paredzētos 100% nav sasniegusi. Pašlaik vidēji tiek saņemti 70-80% no nepieciešamā finansējuma.

Latvijas Mūzikas izglītības iestāžu asociācijas priekšsēdētājs Aivars Broks norādīja, ka audzēkņu skaits pieaug, bet finansējums tam līdzi nepalielinās. Ar esošo audzēkņu skaitu, kas ir aptuveni 23 tūkstoši, būtu nepieciešami papildu 5 miljoni eiro gadā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietniece Baiba Zakevica uzsvēra, ka problēmas rada atšķirīgā izpratne par finansējuma sadalījumu, kā arī citi problēmjautājumi, kas jārisina. Zakevica paskaidroja, ka finansējums tiek paredzēts par 23 tūkstošu bērnu apmācību, bet dažādu iemeslu dēļ katru mācību gadu aptuveni trīs tūkstoši audzēkņu tiek atskaitīti. Tāpat svarīgi esot, vai mūzikas un mākslas skolu absolventi turpinās apgūt profesiju šajā nozarē.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.