Foto – LETA

LPF iestājas par pensiju griestu noteikšanu sešu minimālo algu apmērā 0

Pensijas apmēra ziņā Latvija ir unikāla valsts, jo mazākās un lielākās pensijas atšķiras vairāk nekā simts reižu, tāpēc Latvijas Pensionāru federācija (LPF) atbalsta pensiju griestu noteikšanu, kas varētu būt sešu minimālo algu apmērā, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” sacīja federācijas līderis Andris Siliņš.

Reklāma
Reklāma
Iespēja sākt jaunu dzīvi: 7 valstis, kuras maksā milzu naudu, lai tikai kāds pārceltos dzīvot uz tām. Starp tām Itālija, Spānija…
Lielāko daļu ikdienā nemaz neēdam! 7 “superprodukti”, kas uzlabos figūru un paildzinās dzīvi
Kokteilis
“Man tas bijis lauzts piecas reizes!” Lelde Ceriņa pirmo reizi atbild uz spekulācijām par viņas vizuālajām pārvērtībām
Lasīt citas ziņas

“Pensijas apmēra ziņā esam unikāla valsts, jo pie mums mazākā no lielākās pensijas atšķiras vairāk nekā simts reižu. Ņemot vērā, ka pie mums darbojas solidārā pensiju sistēma, ir vairāk nekā nesaprotami, kāpēc nevar noteikt pensiju griestus,” norādīja Siliņš.

Aptuveni trīs ceturdaļas Latvijas pensionāru saņem pensijas, kas ir mazākas par valstī pieņemto iztikas minimumu. Viņš atzina, ka tieši pensionāri ir tie, kas viskārtīgāk veic komunālos maksājumus, lai gan šo līdzekļu ir ļoti maz un nepaliek pāri citu vajadzību apmierināšanai. Vidējais pensionārs Latvijā varētu būt ar aptuveni 180 latu pensiju.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Domāju, ka ļoti normāla būtu situācija, ja pensiju griesti būtu sešu minimālo algu apmērā [minimālā alga mēnesī ir 200 latu]. Tas pašlaik būtu 1200 latu, kas, manuprāt, ir pensija, ar kuru pietiktu, lai nodrošinātu pensionāru ar visu nepieciešamo, tostarp ārstēšanos, un pensionārs varētu atļauties vismaz reizi gadā aizbraukt uz kādu Eiropas valsti vai arī kaut kur tālāk. Savukārt patlaban Latvijas vidējais pensionārs savu pensiju izlieto komunālajiem maksājumiem un pamatvajadzībām, var aiziet pie ģimenes ārsta un veikt vieglāku ārstēšanos, bet, ja viņam nav uzkrājumu, ekstrēmās situācijās viņš bez palīdzības no citiem nevar tikt galā,” klāstīja jaunais LPF līderis.

LPF arī piedāvā mazākās pensijas indeksēt ar lielāku indeksu un ģeometriskā progresijā šo indeksu samazināt, bet lielākās pensijas neindeksēt.

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) dati liecina, ka mazākās vecuma pensijas Latvijā ir līdz 50 latiem, ko saņem apmēram pieci tūkstoši cilvēku, bet lielākās pārsniedz tūkstoti latu, ko saņem 1098 iedzīvotāji.

53% pensionāru vecuma pensijas svārstās no 150 līdz 200 latiem mēnesī, 18% saņem no 100 līdz 150 latiem mēnesī, lielākas par 200 latiem – 24%, bet mazāk par simts latiem mēnesī saņem 6% vecuma pensionāru.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.