LOSP iestājas par kažokzvēru audzēšanas saglabāšanu Latvijā 18
Kažokzvēru audzēšana Latvijā ir jāturpina un jāattīsta, ieviešot jaunākās dzīvnieku labturības prasības. Ar šādu nostāju nākusi klajā Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP), paužot neizpratni par dzīvnieku aizstāvju centieniem panākt aizliegumu kažokzvēru audzēšanai Latvijā.
LOSP skaidro, ka starptautiskas kažokzvēru audzētāju organizācijas un ciešā sadarbībā ar zinātniekiem ir izstrādājušas uz zinātniskiem pētījumiem balstītus standartus, kurus nozarē plānots ieviest visā Eiropā. “Augstu, zinātniski pamatotu labturības standartu ievērošana ir arī nozares mērķis un ir jau daudz darīts, lai to īstenotu,” tā organizācijā.
LOSP ir nemierā ar dzīvnieku aizstāvju centieniem iznīcināt nozari, kas ir attīstāma, liekot uzsvaru uz jaunākajām tendencēm un atziņām dzīvnieku labturībā.
“Ņemot vērā nozarē nodarbināto cilvēku (aptuveni 500), investīciju apjomu un strauji augošo nozares ieguldījumu valsts tautsaimniecībā, būtu absurdi uz nepamatotu un emocijām balstītu apgalvojumu pamata likt šķēršļus tālākai nozares attīstībai,” norāda LOSP.
LOSP vadītājs Edgars Treibergs piebilst, ka kažokzvēru audzēšana Latvijā vēsturiski bijusi būtiska lauksaimniecības sastāvdaļa. Nozarē rūpējas par galaprodukta kvalitāti un tādēļ, pēc Treiberga sacītā, ir “absurdi apgalvot, ka kažokzvēru audzēšanas procesā netiek ievērotas dzīvnieku labturības prasības”.
Pēc Latvijas Zvēraudzētāju asociācijas valdes locekles Sandras Vilciņas teiktā, kažokzvēru labturība ir galvenā audzētāju prioritāte, jo tā vistiešākajā mērā ietekmē produkcijas kvalitāti. Nozarei ir liels potenciāls, un tās likvidēšana emociju iespaidā būtu liels zaudējums gan darba vietu, gan eksporta un nodokļu ieņēmumu ziņā.
Jau vēstīts, ka portālā “manabalss.lv” pērn savākti 10 000 Latvijas pilsoņu parakstu, kas nepieciešami, lai izskatīšanai Saeimā iesniegtu sabiedrības iniciatīvu par kažokzvēru audzēšanas aizliegumu Latvijā.